Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban orvosi képzéshe...

Annar kérdése:

Németországban orvosi képzéshez milyen érettségi (k) kell (enek)? ill. milyen egyéb követelmények vannak?

Figyelt kérdés

A biológia nyílván adott. Azt is tudom, hogy nem igen vesznek fel olyanokat akik nem érték el a 90-95%-ot.


A kérdésem az, hogy a biológia mellé mit szoktak elfogadni? Csak a kémiát? Vagy ugyanúgy elfogadják a fizikát is (mint itthon)?


Illetve, hogy van-e valamilyen egyéb 'felvételi tárgy/követelmény'? Valamilyen extra teszt amivel felmérik a tudásodat (pl.: vegyület vagy betegség felismerés, vagy valami hasonló)? Van-e valamilyen alkalmassági vizsga / vizsgálat?


A legtöbb egyetemről tudom, hogy a nyelvtudás igazolására elfogadnak C1/C2-es nyelvvizsgát, és ezen felül nem kell a nyelvtudásomról számot adni. Igaz ez az orvosi egyetemekre is? Vagy valamilyen módon felmérik a szókincsemet pl. biológiából?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 28. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiről én tudok, hogy nem elég a kitűnő, vagyis 1-es átlagú (ott fordítva van a jegyek értéke, 1-es = 5-ös) érettségi bizonyitvány, hanem 0,9-es kell, ami azt jelenti, hogy közösségi munkával, önkéntes munkával még feljebb kell vinni az eredményt. Ez a nagy, híresebb egyetemekre érvényes (pl. Heidelberg), nem tudom, hogy kisebb egyetemeken ez hogy van.

Azt, hogy miből kell érettségizni, az egyetemtől tudod megkerdezni, az a legegyszerűbb.Azt tudom, hogy felvételi nem kell a legtöbb helyre.

A német egyetemekre kell C1-es nyelvvizsga, ezt jól tudod, de nem mindgy, hogy milyen a nyelvvizsgád. Általában TestDaf-ot kérnek, abból is a legmagasabb eredményeket (TDN 5) fogadják el.

2017. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. jún. 28. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Bár tudom, hogy a kérdéded nem erre vonatkozott pusztán segítő szándékkal leírom..Nagyon csábítónak tűnik a német orvosi képzés de messze nem olyan alapos, mint pl a magyar.(SOTE v akármelyik vidéki egyetem ) Nekem konkrétan német ismerőseim is itt csinálják az elméleti, preklinikai modult és csak később mennek haza, hogy jobb alapjaik legyenek. Én speciel pont Heidelbergbe készülök majd és nagy szeretettel várják a felsőbbéves magyar medikusokat.

(Tényleg csak segítő szándékkal írtam ezt le, nyilván te tudod, hogy mit szeretnél)

2017. jún. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Az előző válaszolóhoz csatlakoznék annyival, hogy tősgyökeres, echte német is sok tanul magyar orvosin, és aztán másodév után mennek haza, elfoglalni az ott kiürülő helyeket, elfogadják az itteni tárgyaikat. Lehet, hogy tényleg egyszerűbb és főleg, olcsóbb lenne itthon elkezdeni, és az egyetemi évek alatt vagy után kimenni (elfogadják a diplomát is.) Természetesen a te döntésed, csak azért írtam, hogy ha az lenne a motiváció, hogy orvosként majd odakint dolgozhass, ahhoz nem szükséges egyetemre is oda felvételizni. Ha egyéb okaid is vannak, akkor hagyd figyelmen kívül. Sok sikert!

2017. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszitokat!


Arról esteleg nem tudok valamit, hogy ha Magyarországon végzem el az orvosit, akkor rezidenskedést csinálhatom-e kint?

2017. jún. 29. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetsz kint rezidens, igen.
2017. jún. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. A lehető legjobb indulatból mondom, hogy felesleges külföldre menned. Az orvosi talán az egyetlen egyetem itthon (mind a 4), ami világszínvonalú képzés biztosít. Tök felesleges félévente Isten tudja, hány milliót fizetned, mikor itthon államin megszerezheted a diplomát és a német fizetésedből zsebből kifizeted a magyar államnak a tandíjadat.

Ezzel a másik kérdésedre is válaszoltam: igen, mehetsz magyar diplomával (SOTE, POTE, DOTE, SZOTE) Németországba, vagy bárhova Ny-Európába, sőt, mind a 4 diploma akkreditált az USA-ban való praktizáláshoz a USMLE-hez.

Szóval ha más szakoknál a diákok a nyugati képzést választják, megértem, de az orvosinál szerintem pont felesleges, mert mind a 4 orvosiról vándorolnak ki USA-tól kezdve, Kanadán át Németországig s Ausztriáig a friss diplomás orvosok.

2017. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!