Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti tanulnátok egy kicsit...

Ti tanulnátok egy kicsit gyengébb angol egyetemen? Vagy inkább Magyarországon tanulnátok?

Figyelt kérdés

Tanulnátok inkább egy jobb magyar egyetemen, vagy egy kevésbé jó/híres angol egyetemen? Egy olyan helyen, ahol például az UK ranglistán 120. szóval eléggé hátul van.

Vagy URAP-on, a világranglistán 2100. helyen áll.

Mennyire lehet jó vagy rossz egy ilyen helyen diplomázni?

Még így is jobb mint egy kicsit erősebb Kelet-Közép-európai egyetem?

Mit gondoltok?



2018. máj. 4. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A világranglistán hol áll a másik kiválasztott magyar egyetem?

Hol áll a ranglistán maga a szak?

Hol képzeled el a távoli jövődet?

Milyen lehetőségeket nyújt az egyetem pl. gyakorlatra?

2018. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csak egy általános kérdésnek szántam, mivel kiválasztott magyar egyetem nincsen, sőt szóba se jött.

Már felvettek egyetemre ide angliába, minden sínen van, csak elkezdett foglalkoztatni a kérdés, hogy mi lett volna/vagy mi lenne ha kihátrálnék az egészből és hazaköltöznék és ott tanulnék. Bár az egész csak elméleti, hogy az itt szerzett diplomám vajon milyen lehet hasonlítva egy magyarhoz, mivel ott is el tudom képzelni a jövőm. Sőt, úgy Európán belül mindenhol el tudnám magam képzelni.

A gyakorlatokról nem tudok sok mindent. Elvileg több lehetőség is adott különböző cégekkel... Nagyjából ennyi.

2018. máj. 4. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Én inkább itthon tanultam

- olcsóbb (még akkor is, ha utólag kifizeted)

- anyanyelven sokkal könnyebb bonyolult összefüggéseket megtanulni

Én posztgraduális ösztöndíjjal mentem külföldre, nekem tökéletesen megfelelt, célirányosan bővíthettem az ismereteim, amikor már tudtam, kb. mi az, ami érdekel - szerintem így jobban ki tudtam használni az időt.

De neked sok sikert! Mindenkinek a maga útját kell megtalálnia, sokféle jó út létezik!

2018. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem így egyértelműen jobban kijön anyagilag, mert itt élek Angliában, és az egyetem árat meg ne is számoljuk, mert a diákhitel nagyon kedvező. (Ha nincs munkád nem fizetsz, ha van is akkor meg egy bizonyos összeg felett vonnak. + elévül 3p év után.)


Az érdekelne leginkább, hogy ha sikerül a diploma, melyik papír érhet többet európai/magyar szemmel? Egy feltehetőleg erősebb magyar egyetemi, vagy egy kevésbé rangos angol egyetemi végzettség?

2018. máj. 4. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmány szempontból szerintem nagyjából mindegy, viszont a kapcsolati tőke szempontjából lehet különbsèg.
2018. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az angliai egyetemet választanám, pláne ha ott laknék meg fel is vettek volna. Szívesebben tanulnék angolul meg laknék Angliában, mint itt.
2018. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Elso válaszoló vagyok. Rákerestem és UK-n belul a 120. helyen a University of South Wales áll. Ez nemzetkozileg a 600-800. helyen áll. Magyarországon a legjobb helyen a Semmelweis áll, de gondolom nem orvosnak készulsz. Második helyen az Elte ami szintén 600-800 helyen áll. Gyakorlatilag ugyan ott vannak. Viszont a SW-re nem hiszem, hogy nehéz lenne bekerulni, addig az Eltére viszont eléggé. Tehát ha te nem vagy annyira jó tanuló, akkor az Eltére nincs igazán esélyed.

Azzal, hogy azt írod, hogy bárhol el tudod képzelni az életedet ez így szép, de a valóság kicsit más. Egyik barátom már 3 éve dolgozik mérnokként Magyarországon. Jelenleg most csinálja a jogsiját, de nem lesz pénze még használt autót se venni. Ezen kívul még a szuleivel él, mert nem tudna fenntartani egy saját albérletet. Én is Angliában élek, már pár éve. Az ember hozzászokik bizonyos dolgokhoz. Itt amíg egy fizetésbol éltem is futotta egy kis lakás bérlésére, kondibérletre, buszbérletre, heti egyszer étteremre, a legújabb mobilokra és évente nyaralásra. Mindezt egy minimálbéres munka mellett. A Magyarországon élo minimálbéres édesanyám ennek a negyedét sem engedhetné meg magának úgy, hogy a saját házában él.

Egyébként a rosszabb UK egyetemeken is lehetnek segítokészek az oktatók és dolgozhatsz olyan kis csoportokban amit egy jobb egyetem magas tanulószáma miatt nem lehetne elképzelni.

Ha érdekel a szak, akkor foglalkozz vele szabadidodben, fejleszd a képességeidet és akkor ugyan úgy lesz esélyed jó munkahelyet találni.

2018. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#7 Igazából régen néztem meg a ranglistán az egyetemet, csak annyira emlékeztem, hogy 120. körül van/volt.

Egyébként ahol tanulni fogok, az egy College ahol lehet HE-t is tanulni. A szaknak az awarding body-ja az University of Bolton egyébként. Ha jól tudom akkor a diplomát ők állítják majd ki, szóval olyan mintha oda jártam volna. (Vagy rosszul tudom? Mintha a tanárom is ezt mondta volna. Vagy hogy ugyanaz, mint egy ott végző diák papírja.)

Az egyik oldalon most megnéztem, UK-ban a 126. helyen áll. Ez is a 600-800 top egyetemei között van? Szóval nem lesz "szégyen" egy ilyen papírral sehol sem munkát vállalni, még magyarban sem, mivel olyan mintha szinte ugyanott lennének az ottani egyetemekkel?

2018. máj. 5. 19:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anglia. Főleg ha már most is ott vagy.


Plusz, egy angol nyelvű diploma sokkal jobban eladható a világban, mint egy magyarul szerzett. Rám itt Dániában annyira furán nézett mindenki (mesterszakos csoporttársak, tanárok, diákmeló helyen többiek), hogy magyarul csináltam a bsc-met.

Mivel ugye a legtöbb szakmában az angol a nemzetközi nyelv.

2018. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném, hogy milyen tárgyakat tanítanak, milyen projektmunkákat fogadnak el, milyen gyakorlati oktatásuk van. Érdekelne, hogy milyen szakra vettek fel.

Nekem a magyar egyetemek borzalmasan elméletiek és elavultak. Ennél szerintem (alapszakon mindenképp) bármilyen gyakorlati oktatás jó lehet.

.


Szerintem nyugodj meg, jól döntöttél. Ha valami miatt mégis Mao-ra jönnél dolgozni, szeretni fogják a dél-walesi diplomádat.

2018. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!