Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt szintű angol érettség...

Veronika 1996 kérdése:

Az emelt szintű angol érettségi mennyivel erősebb/gyengébb, mint a felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban angolt tanulok második nyelvnek, de elég gyenge szintű nálunk az angol oktatás, még a legjobb csoportban is. Mivel a nyelvtanfolyam nem túl olcsó, gondoltam felvenném az angol fakultációt, hogy azzal készüljek fel a felsőfokú nyelvvizsgára (kozépfok már megvan). Tudom, hogy az emelt érettségi magasabb szintű, mint a középfokú nyelvvizsga, de azt nem tudom, hogy a felsőfokú nyelvvizsga nehezebb-e, mint az emelt érettségi. Akkor ugyanis nyilván nem veszem fel a fakultációt, ha ezzel nem jutok előrébb.


Köszi a válaszokat, és bocsánat, hogy kicsit zavaros lett a mondanivalóm. :)



2013. okt. 4. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Az emelt érettségi az kb. egy szinten van a középfokú nyelvvizsgával. Jóval magasabb tudás szükséges felsőfokhoz.
2013. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én azt mondanám, 10-es skálán a középfokú nyelvvizsga (pl. egy TELC) 5, emelt érettségi 7, felsőfokú nyelvvizsga 10.
2013. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Az emelt érettségi egy biztos és erős középfokú tudást jelent. A sima érettségivel még rezeg a léc.


De hogy az előttem felszólalókkal egyet értsek, a felsőfok messze magasabb szint annál.

2013. okt. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én eddig szinte kizárólag a Headway tankönyvsorozatból tanítottam, de a többi hasonlóan bontja szintekre. Ott a sorozat könyvei így jönnek:


- elementary (alapozó tudás, talán alapfok)

- pre-intermediate (középfok-előkészítő, ami egy érettségin gyenge átrugosódásra még jóindulattal elég is lehet)

- intermediate (középfok, ami már erős érettségis szint, kiemelt érettségihez már majdnem elég)

- advanced (haladó szint, a felsőfoknál ez is gyengébb, de ezzel már meg lehetne próbálni)

- proficiency (úgynevezett "kiemelt felsőfok", vagyis ez meg már erősebb a felsőfoknál; a magyar nyelvvizsga-rendszerben ilyen tudtommal nincs is, de a nyelvtanári főiskola első tanév sikeres teljesítéséhez elvárás volt a suli saját belső vizsgáját ezen a szinten letenni)


Gimiben pld mindegyik könyv alapos feldolgozására 2-3 félévet adnék, tehát legkésőbb a 4. év első félévére befejeznénk az Intermediate könyvet, és lenne pár hónapunk kifejezetten vizsgarendszerű feladattípusokat gyakorolni.


Kiemelt érettségire készülőknek (vagyis akik szerintem is az eddigiek biztos és meggyőző birtokában állnak, és még mindig terhelhetőek,) a vizsgafeladatok mellett elkezdeném az Advanced könyvet is (és nem baj, ha nem jutunk a végére).

2013. okt. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos ettől féltem, h a fakultáció nem lesz elég az felsőfokhoz :S
2013. okt. 5. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!