Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikába vagy Angliába egyetem?

Amerikába vagy Angliába egyetem?

Figyelt kérdés
Hogy lehet kijutni Amerikába vagy Angliába egyetemre? Nem ilyen Oxford vagy Stanford szintű egyetemre gondolok hanem egy ,,egyszerűbbre”. Hogy szokott lenni ez a folyamat? Igazából csak MsC szinten szeretnék kimenni tehát, hogy a BsC-t itthon megcsinálni. Milyen kötelező dolgok kellenek hozzá (papírok ilyesmik).

2018. máj. 9. 00:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Aki a "-ba", "-be" és a "-ban", "-ben" közötti különbséget nem érti, az ne álmodozzon semmilyen egyetemről. Pláne külföldiről. Oda nem elég a fos magyar érettségi meg a gyerekkortól beléd vert szervilizmus.
2018. máj. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót, de nem ez volt a kérdés! :) (Ezt a mondtatokat jól írtam?)
2018. máj. 9. 11:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól irtál mindent az 1. egy idóta! Én azt mondanám a UK az közelebb van!:)
2018. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És hogy működik oda a kijutást?
2018. máj. 9. 19:25
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
van zöldkrtyád? anékül nehéz lesz.
2018. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Angliába ne MSC-t csinálj.

A diákhitel konstrukció (bár, az most rexit miatt nagy kérdés, hogy marad-é) az első BSc-t támogatja, ugyanakkor MSc-t nem. És az egyetem az drága.

2018. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Szakfüggő, de a legtöbb helyre kell egy TOEFL/IELTS nyelvvizsga, kompetitív GMAT/GRE, Kell a transcript-ed, 2 ajánlólevél és kell írnod egy esszét miért akarsz ott tanulni
2018. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá segíthetik a jelentkezésedet gyakornokságok, önkénteskedések, versenyeredmények
2018. máj. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap turkáltam egy kicsit a neten.

Angliában több egyetemnél azt olvastam, hogy elfogadják az érettségit, a top helyeken színötös érettségit és két emeltet kérnek, szaktól függően 70-80%-osat. (alapképzés)

2018. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fú, hát Amerikába iszonyat nehéz kimenni MSc-re, mert Amerikának olyan emberek kellenek csak, akik tényleg a szakma csúcsán vannak. Magyarul ha 100%-ra megcsinálod a diplomádat, akkor van esélyed, egyébként felejtős, persze próbálkozni meg lehet vele. A repülőjegy azt hiszem fél millió körül van oda, plusz albérlet plusz megélhetés, szóval ha nem vagy milliárdos, akkor úgy menj ki, hogy fix állással lehetőleg.
2018. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!