Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában vagy Angliában...

Amerikában vagy Angliában ugyan olyan rendszerben van az orvosi képzés mint itthon?

Figyelt kérdés

Ugyan úgy 5 év és még az utánna levő dolgok?


Válaszokat köszönöm!



2018. máj. 21. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az egyetem honlapján.

Ha nem megy, akkor még nagyon messze vagy attól a szinttől nyelvtudásban, ami kéne.

2018. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon 6 év az egyetem, osztatlan képzésben.:-)
2018. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Angliában nem tudom, de Amerikában (már ha USA-ra gondolsz) tök más, egy lapon sem lehet kb. említeni a kettőt.
2018. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában előfeltétel egy BSc diploma, ami legalább 4 év, aztán maga az orvosi képzés, ami megint 4 év. Utána jön a rezidensképzés, ami szintén teljesen más rendszerben működik, mint nálunk.


Nagy-Britanniában még bonyolultabb a helyzet, ott a képzés hossza sem egyezik a különböző egyetemek között.


Mellesleg nálunk nem 5 év, hanem 6.

2018. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóhoz annyit hozzátennék, hogy akár BA diplomával is mehetsz orvosira, nem csak BSc-vel. Az orvosi amúgy ott 2 év suli keményen (ezt úgy hallom, itthon is így van - mármint az első 2 évet mondják a legnehezebbnek), de azt nem tudom, hogy utána a maradék klinikai tárgyakat/gyakorlatokat ők hogy sűrítik bele 2 évben, itthon meg 4 év kell hozzá. Egyébként ott 3. évben többnyire 6 hetes gyakorlatok vannak, plusz heti egyszer iskola, 4. évben meg már iskolába se nagyon kell menni, csak a maradék gyakorlatot kell megcsinálni és itt még egy csomó ideje is van az embernek (mint itthon a szigorlóévben).


Ami az UK-t illeti, ott vagy 6, vagy 5 éves undergrad képzésre mész, vagy ott is van 4 éves graduate képzés, ami hasonlít az USA-belire. Az, hogy 6 vagy 5 éves képzés, az egyetemtől függ, de akár tőled is, mert vannak olyan helyek, ahol megvan az opció arra, hogy harmadévben kutass, ekkor a 3. év után kapsz egy BA diplomát, de utána normálisan folytatod az orvosit. Vannak helyek amúgy, ahol ezt nem választhatod és kötelezően kell csinálnod ezt a plusz 1 évet.

2018. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!