Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri megpróbálni elvégezni...

Megéri megpróbálni elvégezni egy angol egyetemet?

Figyelt kérdés

Egészségügyi iskolába jártam, ápolást szeretnék tanulni az egyetemen, de sajnos egy évet munka miatt halasztanom kellett. Most világítottak rá, hogy megpróbálhatnék jelentkezni egy angol egyetemre. Sokkal jobb az oktatási rendszerük, jobbak az álláslehetőségek, és nyelvtanulás szempontjából is nagyon jó lenne. Van kint ismerősöm-a legjobb barátom-, akivel tudnék együtt lakni, így a lakhatás feleződne. Régi álmom, hogy kijussak Angliába.

Szerintetek, megéri itthagyni a barátaimat és a családomat azért, hogy kövessem az álmomat? Meg az is elgondolkodtat, hogy jövőre kilépnek az EU-ból, valamint, nagyon sok a migráns.



2018. máj. 28. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Apolonői itthon sokkal jobb. :). Ott nem kapnak olyan képzést az ápolók, hogy ha hírtelen kell akkor újraélesztést tudjanak csinálni.
2018. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Engem nagyon érdekel a szakma, ezt tanultam 4 évig középiskolában és elvégeztem 2 év alatt az 55-ös OKJ-s ápolót. (Azért két év alatt, mert egy évet "elnéztek" nekünk, amiért abba az intézménybe jártunk 4 évig és eü-t tanultunk) Tehát az elméleti tudásom megvan, 5-re érettségiztem emelt szinten egészségügy ismeretekből, meg emelt szinten biológiából is. Önszorgalmamból olvasgatok Czeizel Endre könyveket, belgyógy könyveket, kórtan könyveket stb... Tehát- nem beképzeltségből mondom- mondhatni én már nem igazán újat akarok tanulni, csak a papír kellene. Elméletből is és gyakorlatból is nagyon jó a tudásom. Itt viszont belefásultam abba, hogy a kollégáim mennyire kegyetlenek a betegekkel. És ezt nem igazán tudom lelkileg elviselni. Unokatestvérem Londonban ápolónő, neki az a tapasztalata, hogy kint az emberek sokkal elfogadóbbak, barátságosabbak. Ami legalábbis az eü-i teamet illeti. A diplomát azért szeretném megcsinálni, mert az emberi test biokémiája, genetikai felépítése megfogott, de sajnos iskolában erről csak a szükséges mértékig tanultunk. Tudom, hogy itt jobb az oktatás, de így, 22 évesen kezdem úgy érezni, hogy lassan kiégek. És nem a betegek miatt, hanem a kollégák miatt. Másik osztályokon se jobb a helyzet, sajnos.
2018. máj. 28. 20:29
 3/3 A kérdező kommentje:
A másik, hogy azért kellene a papír, hogy kicsit nagyobb felelősség legyen rajtam. Úgy el tudnék érni egy olyan pozíciót, ahol még a betegekkel foglalkozom, de sokkal megerőltetőbb szellemileg. Ezért is szeretnék SBO-s nővérke lenni majd. :) A másik, hogy Angliában szinte elvárás a diploma.
2018. máj. 28. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!