Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki kiment Angliába továbbtanu...

Aki kiment Angliába továbbtanulni nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Érdekelne ez a téma, ugyanis én is tervezem, hogy a gimi után kimegyek tanulni, csak az lenne a kérdésem, hogy milyen tapasztalaitok vannak ezzel kapcsolatban? Jobb ott a tanítási rendszer, mint Magyarországon?

2018. jún. 24. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Én általános után jöttem ki, egyik szülővel.

Nem, nem bántam meg hogy itt folytattam a tanulmányaimat. Amikor még Magyarországon voltam általános iskolás, akkor szinte a fejemben meg se fordult az egyetem, mivel a tanárok belénk vésték, hogy csak szín ötös tanulók mehetnek oda. Itt Angliában nem így van. Itt a kedvező diákhitelnek és a megkönnyített oktatásnak köszönhetően, lám fel is vettek egyetemre, és szeptemberben kezdek :)


Sokan mondják, hogy az oktatás az túl könnyű és semmit nem tanulnak ott a diákok...

Ez nem teljes mértékben igaz. Itt például College-ban (gimi utolsó két év? De nagyon hasonlít az egyetemre), sokkal inkább gyakorlatiasabb az oktatás, és kevés az elmélet, ami inkább könnyebbé teszi az egészet. Én egyébként gazdaságinformatikát tanultam az utóbbi 2 évben, és kitűnő lettem mindkét évben.


Hetente csak 3 napot kellett bejárjak suliba, mellette azon a 2 napon otthon tanultam és írtam a beadandókat. Ha a 2 nap szabadodat alvással töltöd, akkor valószínű lesznek gondok, de ha jól használod ki, akkor nem lesz gondod ilyen lemaradással stb.


Magyarországon még azt is megtaníttatják veled, ami annyira alap dolog hogy senkit se érdekel és sose lesz rá szükséget.

Angliában viszont eleve úgy tanítanak, hogy csak azt tanulod ami egy cégnél munkábaállásnál tudd hogy mit kell csinálni. Általában a beadandók is valamiképpen kapcsolódnak a gyakorlathoz.

Például: Ennél és annál a cégnél dolgozol ilyen pozicióban, és a főnököt megkért, hogy magyarázd el milyen módszerekkel tudod növelni a biztonságot, és csökkenteni az adatlopást a szerver szobában/ból.

És itt le írod hogy te mit ajánlanál, mi hogy működik, mennyire éri meg az ujjlenyomatos beléptetőrendszer stb stb.


Szóval az egész inkább a gyakorlatra van hangolva, ami mindenképp előny, főleg a munkáltatók számára. Meg hát elmondhatod hogy Angliában diplomáztál :)


Nincsen stressz, idegeskedés, felelések, a tanár nem szekál, nem emelheti fel a hangját sem különben kirakják, nem megterhelő, jut az iskola mellett időm mindenre, szeretek bejárni és ilyen még sosem volt, de alig várom a szeptembert.


Szünetek azok hasonlók mint Magyarországon, csak annyi az eltérés hogy az év közbeni szünetek 1 héttel hosszabbak. Például a tavaszi, őszi, téli. Meg vannak szemeszter közönkénti szünet is általában 1 hét.

Cserébe a nyári szünet csak 6 hét, és hivatalosan júli közepéig van tanítás. Bár College-ben és egyetemen kicsit más mert függ attól is, hogy milyen szakot csinálsz, és hogy mennyire végzel hamarabb. Mert én otthon minden nap írtam a beadandóimat, a tanárokat megkértem hogy javítsák ki és 2 hetet spóroltam. Júni 15-én végeztem, 18-án már repülütem haza. És csak szeptemberben kell visszamenjek. (Közepe talán.)

Ezt csak azért írtam le, mert gondolom szeretnél majd hazajárogatni te is.

2018. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! :) Igen, majd én is tervezem, hogy hazajárok szünetenként. Én mindenféleképpen Angliában szeretnék egyetemre járni, és majd később ott is dolgozni. Tudom még picit messzebb van, de már egyre jobban közeledik a fakultáció választás (szeptembertől leszek 10.-es), és angolból 1 hónap múlva teszem le a középfokút, természetesen majd egy felsőfokot is szeretnék mielőtt kimegyek. Mindig is közel állt hozzám az angol nyelv, legyen az Angliában vagy Amerikában, ezért körülbelül már 6-7. osztályban elhatároztam, hogy majd külföldre megyek tanulni, és emellett azóta is kitartok. Mégegyszer köszönöm szépen, hogy ilyen hosszan kifejtetted a véleményed. :)
2018. jún. 25. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, ha van még bármi kérdésed ezzel kapcsolatban akkor nyugodtan írj.
2018. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan az a tapasztalatom a college-al mint az elsőnek. University nekem még lazább mint a college volt. Sok lehetőség van karrier és kikapcsolódás szinten. Sok szünet van. Ha jól emlékszem nekem 23 hetem volt vagy valami hasonló. Télen 1 hónap szünet. Most áprilisban végeztem és szeptember végén megyek csak. A tanáraimmal itt már nincs meg az a személyes kapcsolat mert van olyan órám ahol 200 an vagyunk,de szívesen találkoznak velünk az irodába ha valami van vagy segítség kell.
2018. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!