Most tényleg igazuk van?

Figyelt kérdés
Lényegében annyi,hogy jövő tanévben kezdem az egyetemet Skóciában. International relations-re fogok (nemzetközi kapcsolatok) járni a Saint Andrews-on. Azért ide jelentkeztem,mert ez érdekel,viszont eddig ahány embernek mondtam,,szinte mindenki azt mondta,hogy ezzel a szakkal semmit sem érek..stb meg egy szakmunkásképző is jobb... vagy mondták hogy ettől az okj-s tanfolyam is jobb lenne. Most komolyan? Ezért csinaltam 3emelt érettségit Es szendvedtem,hogy felvegyenek. Szerintetek?
2018. júl. 3. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Hol akarsz vele elhelyezkedni? Mert itthon tényleg nem egy keresett végzettség, de máshol lehet nagyobb szükség van rá. De ez amúgy változó ki mennyire tud elhelyezkedni egy szakkal. Ha beszélsz pluszban 2-3 idegen nyelvet és remekül feltalálod magad nyilván jobbak az esélyeid mintha csak egy nyelvet tudsz pluszba és az egyik legintrovertáltabb ember vagy a világon.
2018. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Haloo

Eloszor is gratulalok😀Fiatal vagy élj ,utazz,tanulj,ha ezt szeretnéd tedd ezt!

2018. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy megnyílik számodra a "külföld" opció, nincs olyan fogalom, hogy "semmit sem érsz vele". :) Az én szakmám külföldön és belföldön is túltelített, ráadásul külföldön szívesebben alkalmaznak anyanyelvű szakembert, mert a nyelv nálunk elég komoly eszköz a munkánk során és minden szó számít.


Ennek ellenére simán találhatnék melót Kanadában meg pár európai országban is, de itthon is el tudtam helyezni, pedig semmi extra nincs bennem (publikációk, tapasztalat, stb), ráadásul nem is rossz a fizu és lehet előrelépni.


Ne add fel, aki akar állást találni, találni is fog. Ha érdekel a szak, akkor meg pláne, mert akkor szabadidődben is gondolkodni fogsz róla és sokkal könnyebben ülteted át a tudást a gyakorlatba.


Nincs igazuk, ha nem hagyod, hogy igazuk legyen.:)

2018. júl. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most elvezd ezt, aztan majd max mesteren csinalsz mast.
2018. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!