Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Japánban vagy Dél-Koreában...

Japánban vagy Dél-Koreában folytatnám egyetemi tanulmányaimat, legjobban a pszichológia és a nyelvek tanulása érdekel. Milyen feltételek vannak?

Figyelt kérdés
Milyen feltételei vannak annak, hogy kint tanulhassak? Gondolok itt a felvételi feltételeire, ösztöndíj szerzésére, nyelvtanulásra (nagyon felszínesen ismerem a japán és a koreai nyelvet is, de még nem tudnék beszélni rajta, nem hogy tanulni...). Illetve egyetem javaslatokat is nagyon szívesen elfogadok.

2018. júl. 24. 21:36
 1/4 Miss Endzsi ***** válasza:
70%
Drága mulatság lesz. Nem akarlak elkeseríteni, de honnan lesz rá pénzed? Eleve az egyetem fizetős, albérlet sem olcsó, utazás.
2018. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miss Endzsi ***** válasza:
25%
Persze ha gazdag vagy, akkor nagyon szívesen fogadnak, segítenek is akár bekerülni. De komolyan így akarsz milliókat elkölteni, amikor itthon tanulhatnál japánt, mellé egy jó diploma és mehetnél kifele akár földművesnek is.
2018. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetemfüggő. Fogsz pár egyetem ranglistát, kiválasztasz egy számodra szimpatikus egyetemet, megnézed az oldalán, aztán ezt még száz másikkal. Kb. mindent megtalálsz, az egész eljárásról, követelményekről, vízumról, stb. Feltétel nem sok van, legyen elvégezve a 12 év iskola, érettségi, nyílván ne kettesekkel. Mesterre legyen már diploma, legyen meg a szakdolgozat témád és keress magadnak konzulenst az egyetemről, ha valaki rábólint, akkor bele lehet kezdeni a felvételibe. Ajánlani nem tudok, mivel én teljesen más területen nézelődök, meg amúgyse tudom, hogy mire van elég pénzed és tudományod. Ingyenes nyelvtanulási lehetőséget általában biztosítanak, de megint, egyetemfüggő. Egy kicsit azért illik tudni megszólalni, mielőtt odamész, ezt sokszor említik is.

Felvételi vizsga van, sokszor szóban is meghallgatnak, van, hogy kell 2 ajánlólevél is (mesteren abszolút kell), motivációs levél, egyetemfüggő.

Ösztöndíj, hát, nem tudom, nézz utána a MEXT-nek, többi egyetemfüggő, van, ahol sokan kapnak, van, ahol kb. nincs.


És persze mindenképpen az ész mellett (vagy inkább már előtt) feltétel a kbszottsok pénz.

2018. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért vedd figyelembe, hogy Japán és Dél-Korea egy külön világ. Ha ott végzed el az egyetemet, akkor csak az országban fogsz tudni dolgozni a diplomával, mert sehol máshol a világon nem ismerik el a Japán/D-Koreai diplomát. Biztos vagy benne, hogy ezekben az országokban akarsz megöregedni? Ha utazni akarsz, akkor inkább európai országba menj, az ott szerzett diplomát egész Európában és Amerikában is elismerik, szerintem ez elég nagy mozgásterületet jelent.
2018. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!