Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Normális, ha mióta megtudtam,...

Normális, ha mióta megtudtam, hogy külföldre megyek egyetemre, azóta "előre" honvágyam van?

Figyelt kérdés

Múlt héten megkaptam a levelet, hogy mehetek Roskildébe egyetemre. Nagyon megörültem, tavaly óta Dániába készültem, tanév elején találtam meg az egyetemet is konkrétabban, amire akartam/akarok menni.

Csak az a helyzet, hogy eddig nagyon nem volt "életem" sulin és edzésen kívül, viszont idén egyre többet járkáltunk, sétáltunk barátaimmal bent a belvárosban, programokra jártunk, ésatöbbi.

Felvi környékén még kizárólag Dániába szerettem volna menni egyetemre, de azért jelöltem meg itthon is szakokat.

Anyukámmal azt beszéltük még "anno", hogy ha más nem, itthon töltök egy évet egyetemen, utána is ki tudok menni, csak akkor még egyáltalán nem volt biztos, hogy Dániába felvesznek-e bárhova. Viszont felvettek, és el is fogadtam a helyemet, és egyfelől nagyon örülök, másfelől viszont annyira hiányozni fog minden, hogy az valami hihetetlen.

Mit tehetnék?

18/l



2018. júl. 30. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

A normális mindig relatív


Szerintem nem feltétlen 'gond' hogy előre honvágyad van, vannak, akik ilyenek, s elmúlik (mert inkább az izgalomtól, újtól van). Bár volt egy ismerősöm, aki szintén Dániába lett felvéve, de két hónap után ott hagyta az egyetemet, mert hiányzott neki minden, és összeroppant.


Szerintem kint el fog ez múlni. Én is Dániában tanulok (Aalborg Universitet), és tényleg, ennél jobb országot keresve is nehéz találni erre. Bár az általad említett suliról sosem hallottam, de az oktatási rendszer mássága, és a közösségi élet segít majd.

2018. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na kimentél végül? :)


Én dolgozni jöttem külföldre (Svédországba) és én is hasonlóképpen voltam. Készültem már rá egy ideje, hogy külföldre megyek, de aztán végül egy munkahelyi balhé után hirtelen felindulásból jelentkeztem, és eléggé meglepett, hogy végül kaptam egy ajánlatot, mert az interjúk szerintem annyira nem mentek jól :) Ráadásul sürgettek, hogy kezdjek minél előbb, így mondhatni kicsit hirtelen távoztam. Előtte persze igyekeztem mindenkivel találkozni, aki fontos, a legfontosabbakkal meg minél több időt együtt tölteni, és ez bizony előhozta nálam is azt az érzést, hogy nem akarom itthagyni az eddigi életem. De aztán amikor kijöttem, nem sok időm volt ezen szomorkodni, rengeteg dolgot kellett elintéznem, rengeteg új embert ismertem meg, rengeteget kellett talnulnom, stb. Aztán egy hónap után meg is látogatott egy barátom, a következő hónapban még kettő, a harmadikban meg én látogattam haza, szóval olyan nagyon sokat egyedül sem voltam az első hónapokban.


Remélem belevágtál és nem bántad meg :)

2019. jan. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, végül kijöttem, és nem bántam meg :) most kezdem a 2. félévemet, van egy kis bagázsom, akkikkel nagyon jóban vagyok, de úgy nagyátlagban szerencsére mindenki nagyon aranyos :) néhány magyaarral is megismerkedtem közben :D

Nem soki időm volt nekem sem szomorkodni, vagy úgy egyáltalán gondolkodnom a dolgokon, mert a repülést követő héten (egy pénteken repültem), már kezdődött az intro időszak, utána meg minden más, szóval volt dolgom jócskán.

Sokszor a többi nemzetközivel pont arról beszétünk, hogy mennyire nem bánta meg egyikünk sem :)

2019. febr. 5. 23:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Remek, jó hallani, hogy bejött, érezd jól magad! :)
2019. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!