Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valakinek van tapasztalata az...

Valakinek van tapasztalata az Erasmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Elmagyarázzák pontosan mire is ez?

2018. aug. 1. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
konkrétan mire vagy kívàncsi?
2018. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amit csak tudsz!
2018. aug. 2. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Na szóval az egésznek az a lényege hogy külföldön töltesz el egyetemen egy vagy fél évet. Jelentkezni egy megadott időpontban lehet az egyetemeden. (ez meg van adva mikor, hogy). Meg szokott lenni adva egy minimum kredit szàm amit kint el kell végezni. Majd ha itt(meg persze kint is) minden papírmunkàt elvégeztél, felvetted a tàrgyaid ugyanúgy jàrsz kint óràra mint a kintiek. (vagy mintha itthon jàrnàl) És teljesíted a követelményeket, majd ha akarod akkor elfogadtatod itteni tàrgynak. (nàlunk meg volt adva mennyit kötelező, de van ahol semmit, egyetem, kar és szakfüggő. ) A pénz, az meg van adva hogy melyik orszàgban mennyi jàr. Lakhelyet neked kell intézned, én albérletben laktam, de persze mehetsz kollégiumba is. (ezt teljesen magadnak intézed). Az ösztöndíj àltalsban nem szokott elég lenni, max ha csak lakhelyre költöd és alig eszel. Hirtelen ennyi jut eszembe, ha konkrétan van még valami, úgy könnyebb vàlaszolni.
2018. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Te döntöd el hogy hova mész?(ország)

Gimiben is lehet?

2018. aug. 2. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Gimit nem rudom én egyetemen voltam kint. Orszàgnàl úgy volt hogy volt egy lista (minden szaknàl màs, én spanyol szakon vagyok és így a legtöbb vàlasztható hely Spanyolorszàg volt, de màs szakon meg rengeteg orszàg között lehetett vàlasztani, szóval nrm egységes).
2018. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 4. 00:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Erasmus+ egy elég összetett téma, sok alága van, bár legtöbben csak az egyetemmel kapcsolatos részét ismerik. Gimiben nem tudsz Erasmussal külföldön tanulni, azonban ifjúsági cserére mehetsz, ami ugyan nem több hónap, hanem általában 10-12 nap, de így is nagyon nagy kaland tud lenni, és teljesen ingyenesek ezek az utazások. Facebookon van egy csomó ilyen csoport, ahová írnak ki projekteket :) Vagy ha hosszabb időre szeretnél menni, mehetsz EVS-re, önkénteskedni, szintén teljesen ingyen + kapsz koltopenzt. Erről tudsz tájékozódni az EVS hivatalos oldalán.
2018. aug. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az AFS-el mehetsz gimnazistaként külföldre. Nekem volt kint osztálytársam Belgiumban 4 hónapot. :)
2018. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!