Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pozitiv, vagy inkäbb negativ...

Pozitiv, vagy inkäbb negativ tapasztalatotok van e teren?

Figyelt kérdés

1-2 honapja költöztam Nemetorszägba. 1 het mulva kezdem a sulit, es, hogy oszinte legyek, nagyon felek ettol az ujdnsägtol. Hogy befogadoak es segitokeszek lesznek-e az osztälytärsaim, a tanärokrol nem is beszelve ( nem nagyon tudom,milyenek valojäban a nemetek). S bär közepfokon beszelek nemetul, azert elesben ez teljesen mäshogy fog zajlani, mint a suliban, vagy vizsgäkon iräsban,ugyanis rengetegszer elofordul, hogy nem ertem, amit az illeto eppen hadarva mondani szeretne:( .

Szoval kiväncsi vagyok, hogy aki volt mär hasonlo helyzetben, pozitivan emlekszik e vissza az elso hetekre, vagy negativan? :/


Nagyon köszönök minden "felelemeluzo es ugyanugy minden "felelemkelto kritikät is elore!♥😁🙂


16/L



2018. aug. 2. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nagyon király lesz. A németek többsége hihetetlenül befogadó, segítőkész. A tanárok pedig felnőttek, tehát hidd el, nekik van annyi eszük, hogy segítenek neked beilleszkedni. Az osztálytársaid pedig érdeklődőek lesznek, valószínűleg kérdeznek majd sokat M.o-ról is. (Legalábbis tőlem kérdezgettek folyton.)

A németek valamiért jobban elfogadják az “ausländer”eket..Bár vannak olyanok is akiknek nem tetszik, érthető módon. Sok suliban van direkt olyan osztály, ahol különféle nemzetiségűek vannak magyarok,ukránok,lengyelek,de még japánok, sőt szírek is.

Mi itt ahol élünk (Thüringerwald déli lábánál, Bayernban) a “szomszédok” közt is sok nemzetiségű van. Pl. Oroszok. Mindig segítőkészek voltak.

A nyelv miatt ne aggódj, tapad, mint a kosz. Pár hét alatt belerázódsz, beszélgess sokat, próbálkozz sokat. Nem baj, ha elrontod, tudják mire gondolsz. Maximum kijavítanak. Viszont ezzel kapcsolatban is van egy sztorim. Egy barátunk echte német, és egyszerűen a nyelvtanja szörnyű. Meg a helyesírása. De senki nem foglalkozik vele, mert mindenki megérti, és végtére is az a lényeg, hogy megértsenek, nemde?! :)

2018. aug. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hu, egy ko esett le a szivemrol.. ☺ :) Köszönöm neked, igy mär kevesbe felek! De azert az izgalom meg bennem van.
2018. aug. 2. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Az természetes! Majd meglátod,nem volt miért izgulnod.
2018. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!