Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudtok egy kicsit segíteni?...

Tudtok egy kicsit segíteni? Koreai továbbtanulásról lenne szó. (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy egész kiskorom óta érdekelnek az ázsiai országok, és egy jó ideje leginkább a koreai kultúra. Éppen ezért arra gondoltam, jó lehetőség lenne egyetemre oda jelentkezni hogy megtapasztaljam, milyen az ottani élet. Keresgettem már egyetemek után, de eléggé nehezen igazodom még ki honlapokon, stb. Van esetleg valakinek tapasztalata az ottani egyetemekről, az ottani életről? Esetleg tud valaki olyan magyar egyetemet, akinek van kapcsolata kinti egyetemmel? És ha igen, akkor hogyan tudok az egyetemtől ezzel kapcsolatban segítséget kérni? Egyáltalán lehetséges ez? Köszönöm előre is a válaszokat!

2018. aug. 15. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegyük sorra.


Ha magyar egyetem segítségével szeretnél kijutni:

A magyar rendszer már csak ilyen. Külsősnek nem segítenek. Csak ha bekerülsz a magyar egyetemre, akkor mehetsz ki különböző programokon keresztül. Tehát teljes egyetemet odakint, itthoni egyetem segítségével nem tudsz. Tanulót csak maximum 1 éves, nem megújítható cserére küldenek, nem saját hallgatót pedig nem segítenek. Ismétlem, a magyar rendszer már csak ilyen.


A lehetőséged:

Egyszerűen jelentkezel az adott egyetemhez. Lehet kapni ösztöndíjat, de csak az első vizsgák után. Akkor sem 100%-osat.

Tehát a kinti egyetemhez a legfőbb dolog a pénz!

Be kell fizetned az első időszak tandíját, ki kell utaznod, vízumot, egyéb papírokat intézned, laknod kell, enned kell, közlekedned kell, stb.

A második legfőbb dolog a nyelv! Más egyetemek hallgatóitól, akik cserediákként jönnek, elfogadják a felsőfokú angolt és egy alap/közép szinten lévő koreait. Viszont a hozzájuk jelentkező külföldiektől magas szintű/anyanyelvi szintű koreai nyelvtudást kérnek. Ezt vedd figyelembe!!!


K. N.

2018. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, nagyon hasznos volt! Én elsősorban olyan egyetemeket néztem, ahol a tanítás angolul zajlik, tehát valamilyen nemzetközi suli. A tandíjakat néztem, eszméletlen drágák, de azért még így is ott motoszkál a fejemben ez a lehetőség :)) köszi még egyszer!
2018. aug. 17. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ők nálunk tudtommal elég sok ösztöndíjat szoktak osztani (teljeset, tandíj, koli, napi étkezést állják), náluk próbálkozz.

Ha meg nem jön össze semmi akkor itthon rakj le egy alapszakot (mindegy mit), majd rakd le a TEFL angol vizsgát, utána azzal Dél-Koreában tudsz angol tanár lenni.

2018. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a linket, mindenképpen megnézem a lehetőségeket :)))
2018. aug. 18. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!