Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre, gyengébb egyetemről?

Külföldre, gyengébb egyetemről?

Figyelt kérdés
Sajnos a BME-re nem vettek fel, így szeptembertől az Óbudai Egyetemen fogom megkezdeni tanulmányaimat mérnökinfón. Ha itt maradnék, egyáltalán nem izgatna, de diploma után Angliában szeretnék továbbtanulni mesteren. Van esélyem? Attól félek, hogy az egyetem a ranglistánkon mégcsak rajta sincs, azt ott beírja a googlebe és elkönyveli kamu egyetemnek vagy valami.
2018. aug. 22. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress rá, hogy Angliában hogyan is néz ki a felvételi egy mesterképzésre. Mert nem úgy, hogy beírják Google-be az almamatered.
2018. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég sokat olvastam, és bár arra jutottam, hogy valószínűleg nem igazán érdekel senkit, nem tudom kizárni a lehetőségét.
2018. aug. 22. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Soha életükben még nem is hallottak semmilyen magyar egyetemről külföldön, úgyhogy ne aggódj, teljesen jó az óbudai egyetem külföldre (munkát vállalni és továbbtanulni is). Informatikából pláne mindegy, hova jársz, mindenki otthon tanul meg programozni meg online platformokról manapság.
2018. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Angliában senkit nem érdekel milyen egyetemre jártál. Tudod mi a követelmény minden egyetemen MSc-re?

Legyen bármiféle informatikai BSc diplomád, legyen egy angol vizsgád (feltehetőleg felsőfokú) és ennyi az egész. (Jó, néhol ki van írva milyen jegyet fogadnak el a BSc diplomádból, szóval kettesekkel nem vesznek fel nevesebb egyetemre nyilván.)


Szóval menjen az angol nyelv, sikerüljenek jól a jegyeid a BSc szakodon, és akkor bármelyik angol egyetem tárt karokkal vár. (Diákhitelt meg igényelsz.)

2018. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Óbudain végeztem műszaki menedzsert. Most Aalborg Universitet-en tanulok Operations MSc-t (az egy jó top300-as suli, ez a képzése pedig pl európai 'elit' a körében).

Nekem pl külön megjegyezték, hogy nagyon jó volt a képzésemnek a felépítése (a tárgyak, kretitjeik, s egymásra épülése; azt persze nem tudták, hogy a tartalma azért annyira nem volt túl magas szintű mindig :D :D ), mert nagyon hasonlított ennek az MSc képzésnek a BSc-jére.


Szóval szerintem nem lehetetlen. Az adott egyetemnek a bemeneti követelményétől függ.

2018. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!