Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ki szeretnék menni Amerikába...

Ki szeretnék menni Amerikába jövőre 4-5 hónapra kb? (lent tovább)

Figyelt kérdés

Most kezdjük csak szervezni. Jövőre leszek 3-os gimis.Van arra valami lehetőség, hogy az első szemeszterre menjek ki, vagy azt már késő elkezdeni szervezni? A második szemesztert szerintem még ideje elkezdeni szervezni. Mit javasoltok? Hogy álljak hozzá?

-a tanulmányi átlagom 4.5-5 körül van (még nem katam bizit majd csak jövő héten), a tanárok szeretnek, kiengednének szerintem

- középfokon állok az angollal, bár papírom még nincs, mert majd akkor szeretnék, ha majd hazajöttem Amerikából


Hogy fogjak hozzá? Késő már? Mit javasoltok? Minden érdekel... Milyen céggel? Hova? MIkor? Hogyan?

Előre is nagyon köszönök minden választ!


2010. jún. 22. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nyelvet akarsz tanulni, szerintem ne Amerikába menj, mert itthon a brit angol oktatják a legtöbb helyen. Egyrészt. Másrészt pedig anyanyelvi környezet után nem biztos, hogy le fogsz tudni nyelvvizsgázni, mert ott nem foglalkoznak annyit a nyelvtannal, max a szókincsed gyarapíthatod. Ha angol, szerintem mindenképpen Anglia.
2010. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
előző: ez hülyeség, Amerikában is úgyanúgy megtanul, csak nem brit kiejtéssel, ennyi...
2010. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem tanul meg, de mi a francra megy itthon az amerikai kiejtéssel, ha a britet tanítják, ezért a nyelvvizsgán is azt nézik?
2010. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
játszva lerak egy felsőfokú nyelvvizsgát úgy 6-9 hónap Amerika után...
2010. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgát egyrészt leteszik, másrészt nem egy olyan ismerősöm van, aki ugyanígy állt hozzá, kimentek hónapokra Angliába, majd nagyképűen beültek egy középfokúra, nem is felsőre, és elbukták. Mert akármit mondtok, az anyanyelvi környezet más. Nem azt mondom, hogy rosszabb, sőt! A magyar nyelvoktatás hibája, hogy nem tudsz letenni egy nyelvvizsgát azzal a tudással, amit anyanyelvi környezetben szereztél.
2010. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ingyen nem fogsz tudni kimenni, de vannak feleves programok (pl into exchange, oket nagyon ajanlom!) ahol kb 2milliobol kint jarhatsz kozepiskolaba egy szemeszterig/egy evig. Persze nem nagyvarosban hanem isten hata mogotti falucskaban..
2010. jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, azt elfelejtettem, hogy ha nezel ilyen tanulo csere programokat, akkor az arhoz adj meg hozza kb 200ezret, ez a biztositasi koltseg, nincs benne az arban.
2010. jún. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az augusztusi kezdésre már lezárultak a jelentkezések mindenhol!



Januári kezdésre jelentkezhetsz bármelyik nyelvi utaztatónál (bigben, masterclass, insideword, nacel...).


Kb 1.5-2 millióba belekerül, főleg hogy a dollár jelentősen megugrott..


Ha egy évre mész jövő nyáron akkor jobban jársz anyagilag is.. (tudod mint a fél és a 2 literes kóla sem arányos árú, ezért ez sem)

2010. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!