Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angol felvételit magyarországo...

Angol felvételit magyarországon is lehet írni?

Figyelt kérdés
Angliába szeretnék gimibe járni. Anyanyelvi szinten tudok angolul. Sok rokonom él kinnt és benntlakásos gimibe mennék.

2018. szept. 15. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

Sok rokonod él kint. Akkor ideje lenne felvenni velük a kapcsolatot, és ebben segítséget kérni.


Egyébként Angliában nem kell felvételi High School-ba. Hány éves vagy? Ha például 13-14, akkor automatikusan betesznek 9. osztályba. (A legtöbb helyen High School-ban 7. osztálytól folyik a képzés 11-ig, és 11. osztályban írod a kisérettségi félét 16 évesen.)

Ott mindig 1 évvel feljebb tesznek az osztályban, mert ott hamarabb kezdik az iskolát. Ha most 7-es vagy, ott most 8-os lennél. Ha most vagy 8-os, akkor ott 9.


Felvételit nekem például nem kellett írni. Csak besétáltam a suliba, kértem egy jelentkező lapot, kitöltöttem és beadtam. Majd pár héten belül lehet is kezdeni. (Bepótolni sem kell nagyon, és bizonyítványt sem kértek.)

2018. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!