Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az orvosi egyetem mennyivel...

Az orvosi egyetem mennyivel nehezebb Angliaban mint Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
2018. aug. 8. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
nem nehezebb
2018. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elonyok,hatranyok?
2018. aug. 8. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Mivel szerintem a világtörténelem folyamán nem volt még élő ember, aki két országban is elvégzett volna elejétől a végéig egy-egy orvosi egyetemet, így elég nehéz az összehasonlítás. Nem gondolnám, hogy a nehézségben lényeges különbség lenne (ha az idegen nyelven való tanulásból adódó evidens akadályokat nem nézzük), az egészségügyi képzéseknek talán a legegységesebb a képzési és kimeneteli feltételrendszere valamennyi képzés közül.
2018. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is az orvosi az a képzés, ahol a szakor indító intézmények tipikusan magas szintű követelményeknek kell megfelelni viágszerte. Ezért nincs jelentős különbség a belföldi orvosi egyetemek között sem.


A nyelvet leszámítva nem hiszem, hogy nehezebb. Viszont Angliában 33 egyetem indítja a képzést (de csak 4-re jelentkezhetsz) és több eltérés van az ottani belföldi egyetemek között mint itthon. Ezalatt persze nem a színvonalat értem, hanem például a gyakorlati szempontokat.

Amiért érdemes lehet az UK-ba orvosira járni, az az, hogy bizonyos intézményekben már a legelső évtől, legelső héttől van kórházi gyakorlat, ami nekem személyesen nagyon tetszik.


Ha komolyan érdekel a téma és most jelentkeznél, akkor írhatsz privit :)

2018. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!