Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan juthatok ki a nyáron...

Hogyan juthatok ki a nyáron Angliába? Hol találok ilyen lehetőségeket (pl. önkéntesség, nyári egyetem)?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Írd be, hogy England/UK voluntering vagy England au pair vagy England summer camp volunteer
2018. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Egyelőre jegelném a kérdést, mert nyár előtt még jön a brexit, senki nem tudja, hogy utána mi hogyan lesz.
2018. okt. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már keresgéltem, de eddig nem nagyon találtam megfelelő lehetőséget... Anglisztika szakos vagyok, minden álmom, hogy egyszer eljussak Angliába, viszont sajnos nincsen arra lehetőségem, hogy csak úgy kiruccanjak egy nyaralásra vagy ilyesmi. Emiatt lenne jó, ha találnék egy olyan programot, amely valamilyen jellegű támogatást nyújt, pl. szállás, ösztöndíj. Nyilván mindenképpen pénzbe kerül, van is félretett pénzem, csak azért mindenképpen jól jönne egy kis segítség. Dolgozni pedig nem szívesen mennék ki, hiszen végzettség hiányàban max. valami robot munkát tudnék vállalni és azért sok lehetőséget, élményt, tapasztalatot nem nyújt, ha több, mint tíz órán át mosogatok vagy kiszolgálok egy étteremben. Sajnos az egyetemünknek nem nagyon vannak ezen a területen kapcsolatai angol egyetemekkel, szóval Erasmusra is csak más országba tudnék menni. Viszont mivel egyetemista vagyok, ezért csak a nyáron érek rá, ami szintén eléggé behatàrolja a dolgot, mert nehéz olyan lehetőséget találni, ami ennyire rövid időre szól.
2018. okt. 21. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Sajnálom, de túl sok az elvárásod és túl keveset akarsz tenni cserébe. Au pairként maradna időd munka mellett és még szállást is nyújtanak (viszont a repjegyet neked kéne valószínűleg fizetni). Talán ez felel meg az igényeidnek a legjobban.

Olyat nem fogsz viszont találni, ahol ösztöndíjat és szállást is felajánlanak nulla befektetett munkával. Ezekért cserébe dolgozni is kell, de időd városnézésre nem maradna.

2018. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát létezik Európai Önkéntes Szolgálat, ami a legkedvezőbb, mert ad szállást, helyi nyelvoktatást is biztosít, kapsz zsebpénzt és az utazás egy részét is kifizetik. Ezekért cserébe pedig önkéntes munkát végzel. Egy ilyen programon már én is részt vettem egyszer Törökországban. Ez még mindig egy tök jó lehetőség lenne, csak az a probléma, hogy nagyon nagyon nehéz megfelelő programot találni. A legtöbb program eleve 10-12 hónap, illetve a rövidebb 1-2 hónapos programok sem feltétlenül a nyári szünetre esnek, amikor én ráérek. Valamint a helyszínnek is passzolnia kell, illetve azért az sem ártana, ha lenne valami közöm a projekt témájához, hogy ténylegesen hasznos munkát tudjak végezni. Úgyhogy ebben reménykedhetek, hogy majd egyszer csak lesz egy ilyen projekt, de akkor lehet, hogy sosem jutok ki...
2018. okt. 22. 18:08
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyilván nem nulla forintból akarom megoldani, mert van pénzem, csak azért mindenképpen jól jönne valamilyen támogatás.


Az au pair munka már nekem is eszembe jutott, viszont szerintem nem nekem való. Soha életemben nem voltam még együtt gyerekekkel, soha nem vigyáztam gyerekre stb., szóval halvány lila fogalmam nincsen, hogy mit kell velük csinálni. Valamint nem tudom, hogy mennyi lehetőség lenne arra a három nyári hónapra... egy barátnőm Amerikában volt au pair, viszont neki is csak egy éves munkákat ajánlottak.

2018. okt. 22. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!