Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi kezdő tőkére van...

Mennyi kezdő tőkére van szükség egy külföldi egyetem elkezdéséhez? Elsősorban Svédország illetve Dánia érdekelne. Lakás/kollégium, az egész folyamat elindítása?!

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Konkrétan beírsz annyit google-ba, hogy “sweden costs of living for students” és kidobja. Annyira pedig tudnod kell angolul, hogy megértsd, amiket ott írnak, máskülönben fel se vesznek. Kezdő tőke bármilyen külföldi országba legalább félmillió forint legyen, de inkább több. Ezenkívül nyelvvizsga díja, ami belépő az egyetemre(angol vagy az ország nyelve) is igen borsos, pl IELTS 60 ezer forint. És ezenkívül még bizonyára lesznek egyéb költségek is, szóval lényeg a lényeg, legyen sok pénzed.
2018. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia,szerintemez nagyon nagyon reltaiv es egyenfuggo,egyebkent igen google vagy youtubeon rengeteg vido van errol. Egyebkent svedorszag es Dania dragabbak mint magyarorszag de szerintem nem veszes a kulonbseg.

Viszont ugye a koltozes meg minden hasonlo az egyben nagy koltseg fog lenni ezzel szamolj.

Nyilvan kell egy lakast berelned vagy koliba menned amire szerintem nagyjabol ugyan olyan arak vonatkoznak mint itthon.Az egyetem honlapjan nezz utana az araknak abban nem nagyon tudok segiteni,a tobbi meg mar csak attol fugg hogy te hogyan/milyen szinvonalon szeretnel elni.

2018. nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tanulni jöttem Stockholmba, hanem dolgozni, de nagyjából megvannak az árak.


Egy szoba bérlése itt kb 5000 korona, valamivel több, mint 150 ezer forint. Egy diákbérlet egy hónapra a tömegközlekedésre 590 korona, kb 18 ezer forint. Egy whopper menü a burger kingben 76 korona, kb 2400 forint, egy sör a kocsmában 40-120 korona, minőségtől függően.


A kiköltözéshez én számolnék 1 vagy 2 havi kaucióval (tőlem 2 havit kértek, bár én teljes lakást béreltem), az első havi lakbérrel, egy bérlet árával, pénzzel kajára, meg az egyetemhez szükséges dolgokra.

Ha csak egy havi kauciót kérnek, akkor ez 5000 + 5000 + 590 + 3000 (szerintem ennyiből tudsz enni egy hónapban, ha néha főzöl valami egyszerűt, néha meg beugrasz a mekibe, viszont ha nagyon meghúzod a szíjat, lejjebb is tudod vinni, ha meg szeretsz jókat enni, akkor ettől bőven több is lehet) + fene tudja mennyi pénz kell az egyetemhez elsőre, de szokott lenni elég sok program, városnézés, bulik, stb. ami sokba tud kerülni, de nyilván nem kötelezőek. Számoljunk durván 15 ezer koronával, ami kb 465 ezer forint. Ha két havi kauciót kérnek, akkor inkább 600 ezer fölött. Plusz a repjegy ide, egy feladott bőrönddel olyan 20-25 ezer forint körül lehet, meg a reptéri transzfer még néhány ezer, attól függően, hogy melyik reptérre jössz és mivel mész a városba (sajnos a sima bérlet nem jó).


Ez Stockholm, vidéken más lehet, de a nagyobb városokban (Göteborg, Malmö) és az ismertebb egyetemi városokban (Uppsala, Lund) nem nagyon lesz olcsóbb a lakhatás sajnos.

2019. jan. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!