Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szakmai gyakorlat külföldön...

Szakmai gyakorlat külföldön Erasmussal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Külföldön szeretném letölteni a szakmai gyakorlatomat az Erasmus programmal,de 1-2 dolog nem tiszta: azt, hogy melyik cégnél, vállalatnál teljesítem, azt a suli adja meg, vagy nekem kell keresni és felvenni velük a kapcsolatot? Illetve ha összejön a dolog akkor azt jól tudom, hogy a kiutazást, szállást teljes mértékben fizetik nekünk? Mert azt tudom, hogy aki tanulni megy ki csak,, alap" ösztöndíjat kap de én a munkáért rendes fizetést kapnék (500€ körül). Ha valaki kint töltötte a szakmai gyakorlatát erasmussal az légyszi segítsen. De bármi hasznos információ is jöhet:D

Köszi szépen aki elolvasta és segít:D



2018. okt. 21. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
A mi szakunkon úgy volt, hogy bárhova mehettél, te kerested a helyed (kivéve pl. EU szerv stb.) Az esetek 90%-ban nem kaptak fizetést, hanem havi ösztöndíjat ugyanúgy mint a tanulmányútnál és azzal kell gazdálkodnod, esetleg plusz ösztöndíjat pályázhatsz meg a Tempus Közalapítványnál. Magadnak rendezed a szállást, mindent a legtöbb esetben, ha csak alapösztöndíjat kapsz az általában nem elég és ki kell egészíteni. Írtad, hogy kapsz 500 Eurót az alapösztöndíjon felül, tehát kb. 1000 Euród meglesz, bár ez országtól függ, de abból azért elég jól ki lehet jönni! :)
2018. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mind a helyet ahol lakni fogsz, mind pedig a munkát magadnak kell intézni és fizetni? Érdekes, én úgy tudtam, hogy ezeket + az utat fizetik nekünk. Még annyit kérdezhetnék, hogy te milyen szakról mentél ki, illetve mikor? Köszi szépen a válaszod:D
2018. okt. 23. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!