Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Állatorvostudományi...

Bécsi Állatorvostudományi egyetem?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős egy gimiben, mindig is Pestre szerettem volna menni, és utána Ausztriába kiköltözni. Viszont egyetem után még itt kéne maradnom 5 évet, és rájöttem lehet jobban megéri, ha alapból ott tanulok. Mennyire reális? Nyilván kihagynék egy évet, és már augusztusban ki tudnék menni.(dolgozni) Németből B1/B2 szinten vagyok, de nagyon szeretem, csak nincs vele időm foglalkozni (Biosz kémia mellett).

Egy év alatt megtudnék annyira tanulni németül, hogy el is végezzem az egyetemet? Nyilván azalatt az egy év alatt is tanulnék Bioszt és kémiát is németül, és ha úgy van, akkor letenném egy nyelvvizsgát is (Goethe C1)


2018. dec. 16. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyelv nélkül nem sok esélyed van, hogy sikerrel fogod venni a vizsgákat.Azt legalább szakmai felsőfokra kellene vinni a nyelvet. Kis unokaöcsém sima orvosit végez,Németországban, de itthon német nyelvű suliba járt, még így sem könnyű.B1 B2 vel nem fogsz érvényesülni. Sztem jelentkezz itthon, amint lehet menj ki Erasmusszal, az jóval lazább meglátod megütöd-e a mércét nyelvi téren is, ha igen akkor a következő évtől ott kezdhetsz, és eldöntheted melyiket vállalod be, hol folytatod.
2018. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egy ismerősöm szintúgy van mint te. Állatorvos szeretne lenni de a külföldi tanulást választotta.

Jelenleg egy nyelvtanfolyamot végez Bécsben, így csak a következő tanévre jelentkezik. Felvételi van bioszból és kémiából, persze németül, tavasszal. Azt nem tudom, hogy valami német tesztet kell e írni.

Én azt mondanám, hogy mindenképp próbáld meg külföldöt.

De esetleg egy B tervnek itthonra is beadhatod a jelentkezést, megnézed, hogy sikerül a két emelt, legrosszab esetben nem vesznek fel, kimész dolgozni, nyelvet tanulni és következő évben kint jelentkezel.

2019. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!