Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Német nyelvvisga Bécsi továbbt...

Német nyelvvisga Bécsi továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a bécsi egyetemeken követelmény a B2 Német nyelvvizsga, de hallottam nyelvi előkészítő félévről is. Ide kell nyelvvizsga? Mert szerintem úgy lenne a logikus ha nem kéne, hiszen a nyelvet mész tanulni.
2018. dec. 30. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idéntől már C1 kell.

Van nyelvi előkészítő év, oda nem kell nyelvvizsga.

2018. dec. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bogi11 ***** válasza:
De ez hogy működik? Be lehet iratkozni az egyetemre nyelvvizsga nélkül, és a tanulmányok megkezdésének feltétele annak letétele? Tehát beiratkozik az ember gyereke, utána elmegy a nyelvi előkészítő évre? Köszönöm előre is a segítséget. A fiam gondolkodik bécsi közgázon, de szinte biztos, hogy a gimnázium alatt nem jut el a C1 szintre. (Még a B2-nek is örülnénk. :()
2019. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Nem olvastam végig, de remélem ez segít.

Ha van még kérdés nyugodtan kérdezzetek, hátha tudom a választ.

2019. jan. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogi11 ***** válasza:

Köszönöm, ez nagyon jó. :)


Amennyiben ön már beiratkozott valamelyik bécsi egyetemre, és tanulmányai megkezdésének feltétele a német kiegészítő vizsga (Ergänzungsprüfung), ebben az esetben részt vehet külön egyetemi előkészítő kurzusainkon (VWU).


Ezt én úgy értelmezem, hogy a megfelelő szintű nyelvvizsga nem a beiratkozásnak, hanem a tanulmányok megkezdésének a feltétele. Tehát van lehetőség a nyelvtudást továbbfejleszteni az egyetem megkezdése előtt úgy, hogy a helyed már biztosítva van. :) Remélem így van, és így is marad még pár évig! :)

2019. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van Bécsben egy egyetem, BOKU a neve /Mindenféle szak van, ami a természettel, élővilággal foglalkozik: élelmiszertudomány, biotechnológia, erdőgazdálkodás stb). Nincs felvételi, csak beiratkozás érettségi bizonyítvánnyal. Jelentkezéskor meg lehet jelölni, hogy nincs megfelelő nyelvtudás, így egy év nyelvtanulást lehet választani. Ha kell is fizetni érte, minimális díjat. Utána nem kötelező ottmaradni, át lehet iratkozni bárhova.
2019. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bogi11 ***** válasza:
Ha valaki közgázra készül, akkor neki ez nem megoldás sajnos.
2019. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

2017-ben egy nagyon jó vidéki gimnáziumban érettségiztem, matek és töri fakttal, akkor angol C2 és német B2 szinten állva. Mindenképp közgázt akartam tanulni, és tudtam, hogy ha Mo., akkor csakis a Corvinus. Viszont hihetetlen jókat hallottam a bécsi WU-ról (Vienna University of Economics and Business), de mivel akkor még csak német nyelven indult alapképzés, nagyon sokat forgolódtam álmatlanul, hogy mi a helyes döntés. Édesapám ekkor azt javasolta, hogy menjek a Corvinusra, mert így megtapasztalom, milyen a magyar felsőoktatás, ki tudok menni külföldre Erasmusra, ha szeretnék, vagy ott csinálom a mestert. Mivel csekélynek ítéltem a németemet, és úgy gondoltam, az egyetem (Budapest, koli) önmagában is nagy váltás, a Corvinus Nemzetközi gazdálkodást jelölöm meg első helyen. (Magyar nyelven, mert bődületesen drága angolul, és annyit nem ér, akkor inkább eljárok magántanárhoz.)

Fel is vettek, és egy bizonyos szempontból nagyon jó döntés volt, hiszen csodálatos embereket ismerhettek meg, nagyon sok jó és hozzám hasonló képességű diákot ismerhettem meg, életemben először a helyemen éreztem magam. Emellett az oktatás színvonalával sincs baj, sok az elmélet, kevés a gyakorlat, feleslegesen sok definíciót követelnek, néha belefásulok és elfogy kicsit a motivációm, és a gimihez képest nehezebb kitűnni. A tanárok között nagyon megfontoltan kell választani, mert ég és föld a különbség. Alapvetően az a gond a többségükkel, hogy a 90-es években sokan közülük lehetőséget kaptak ösztöndíjakkal külföldi top egyetemeket meglátogatni, ott tanulni és/vagy kutatni, azután hazajöttek ezt a nagyon magas szintű, naprakész tudást átadni. Csak itt mintha megállt volna az idő. Azóta el kellett volna olvasni ez elmúlt 20 év tudományos kutatásait, szakkönyveit, és folyamatosan csiszolni a követelményeket ennek megfelelően. A vizsgákkal az elején nem kevés embernek meggyűlik a baja, de egymást érik a (keményen fizetős!) felkészítők, ún. konzultációk, ahol néhány óra alatt karizmatikus, fiatal tanárok az ember fejébe tolnak egy féléves anyagot, szóval no para. De a közösségi élet a Corvinuson a legjobb (bulik, évzáró fesztivál, szakkollégiumok, diákszervezetek, tömege), ezen kívül a vállalatok erősen kapkodnak a diákok után (gyakornoki állás, verseny, nyílt nap). Összességében tehát jól érzem magam itt. Egyébként az ELTE Economics szakja is legalább ilyen erős, meg még a BGE Pénzügy-Számvitel szakjáról hallottam, hogy kb. olyan erős, mint a Corvinuson, de sajnos a kínálat további része (nem nagyon, de érezhetően) gyengébb.

Viszont jelentkeztem Erasmusra, a WU-ra, angol nyelvű cserefélévre, és minden egyes csodálatos nappal, amit ott töltöttem, egyre inkább éreztem a metsző fájdalmat, hogy rossz döntést hoztam végzős gimisként, és bárcsak vissza tudnám forgatni az időt, hogy a WU-ra jelentkezzek alapszakra. Nem rossz a Corvinus, de a WU egy igazi csoda. Ha már a campuson sétál az ember, átérzi. Olyan, mintha minden az itt tanulók javát és érdekét szolgálná, nincs felesleges, hosszú adminisztráció, nem 75% elméletet tanítanak, számtalan külföldi diák van (csere- és full time), igazán diverz a közösség. A tanárok, akik tanítottak, odafigyeltek az egyénre is, de sok a csoportmunka (akárcsak a Corvin), és maga a tananyag teljesen naprakész, a tanárokon látszik, hogy évekig foglalkoztak az adott tudományterülettel. Az egyetem nagyon jól felszerelt, a könyvtártól a tantermeken át a külső terekig, tagadhatatlanul látszik a pénz. (Egyébként Ausztriában kb 5-600 euro megy el egy hónapban.)

Természetesen Ausztriában sem volt minden fenékig tejfel. A magyarok, akikkel megismerkedtem, többnyire nagyon minimális közösségi életről számoltak be, főleg a tanulmányaik elején, magányosnak érezték magukat. Olyan is volt, akinek nem volt felsőfokúja németből, és nehezen mentek a vizsgái. Ennek ellenére azt mondom, hogy ha szorgalmas és jó képességű a gyermeked, és vágyik külföldre, akkor igen, ez a jó döntés. Még úgy is, hogy eltelik egy előkészítő (fél)év, hiszen utána profin fog tudni németül. A WU-n tavalytól angol nyelvű alapképzést is hirdetnek, nem tudom, hogy fizetős-e (a német ingyenes), aki németül szeretne tanulni, attól C1-et várnak, biztosan angolból is hasonlóan van. Egyébként az Universitaet Wien-en is van közgáz képzés, de semmi egyebet nem tudok. Ha bármiben tudok segíteni, szívesen válaszolok. Egy mondatban azt mondom, megéri nagyot álmodni!

2019. márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!