Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A holland felsőoktatásról mi...

A holland felsőoktatásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egyéves mesterképzésre mennék ki tanulni.

2019. jan. 26. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ismeretlen minőséget tolnak. Bár én csak tanítottam kicsit az Erasmuson.
2019. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor jó értelemben ismeretlent, gondolom.
2019. jan. 26. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen pozitív értelemben. Nyilván szakja, egyeteme, sőt tanára válogatja.
2019. jan. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én Hollandiában vagyok egyetemista, igaz nem mesterképzésen, hanem BSc, aztán jöhet a mester. Én imádom, nagyon színvonalasak a tanárok, a legtöbbnek tapasztalata van abban amit tanít. Pl a financial accounting (könyvelés) tanár, ezelőtt könyvelőként dolgozott éveket, így sokkal jobban érti is hogy miről beszél. Ugyanígy, egy másik tanár, aki a cégek belső ellenőrzési módjait tanítja, szintén ezen a szakterületen dolgozott. Angol szempontjából szntén nagyon sokat lehet fejlődni, főképp mert az itt élők 90%-a tud angolul, akkor a tanárokat el tudod képzelni, hogy nekik meg alap a nagyon jó angol.
2019. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 Igen, ezzel egyet értek. Külföldön a sok tényező mellett az is sokat segít a minőségen, hogy nagyon könnyű tanárrá válni ha nem tanárira jártál, hanem a dillomáddal dolgoztál. Sőt, olyan országokban mint Anglia, úgy lehetsz mondjuk töri vagy infó tanár, hogy elvégzed az infó alapképzést, majd utána ha meggondolod magad, +1 év, max 2 év (mester) a tanári átképzés. Amit úgy is elvégezhetsz, hogy már tanítasz első naptól. Szóval nincs is külön tanári kar, csak olyan ami általánosban taníthat vegyesen, de az más.


Engem is olyan tanárok tanítanak egyetemen, akik előtte a diplomájukkal dolgoztak. A jelenlegi tanárom is 20 évig programozóként dolgozott mire átállt a tanári pályára. A másik tanárom aki java-t tanít, jelenleg is dolgozik tanítás mellett.


Míg egy magyarországi infóanár ismerősöm egy alap programot nem tud megírni, és csak a könyvből olvas, neki ez a tanítás. Szerintem elég szégyen. Sosem írt egy progit sem, ami az egyetemre kellett azt is pénzért vette meg egy csoporttársától.

2019. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!