Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemesebb lenne a mesterképzé...

Érdemesebb lenne a mesterképzést már egy erősebb egyetemen csinálni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Angliában tanulok alapképzésen (IT), egy kevésbé erős és neves egyetemen, ami a ranglistákon sincs éppen előkelő helyen.


Mivel Angliában csak 1 éves a mesterképzés, így mindenképp itt szeretném letudni azt is.


A megyében csak 2 olyan egyetemet találtam ahova szívesen mennék.

University of Bradford és University of Leeds.


Ugye az utóbbi egy top 10-es angol egyetem, global ranglistán pedig top 60 ha jól emlékszem. Viszont nem tudom, hogy be merjem-e vállalni ezt az egyetemet a mostani gyenge egyetemem után. Illetve MSc ami van, az csak advanced computer science lenne, vagy artificial intelligence. Ez utóbbi érdekelne, viszont biztosan vért izzasztóan nehéz lehet elvégezni, és konkrét terveim sincsenek ezzel a szakiránnyal.


Uni of Bradford:

Ez Angliában top 60, global-on viszont csak 600-800 ha jól rémlik.

Viszont az ott kínált MSc-k valamiért jobban megfognak.

Az egyik a Cyber Security lenne, aminek része az ethical hacking ami elképzelhetetlenül izgat, illetve a másik szak az Internet of Things lenne.. Végülis az sem tűnik rossznak.


Viszont eddig úgy voltam vele, hogy nem baj, jövök erre a gyengébbik egyetemre ahova most járok, és majd az MSc-vel kompenzálom majd, egy jobb egyetemről.


Ti mit választanátok? Melyik szak lenne a legérdemesebb, és melyik egyetem? (Esetleg ha valaki tud valami személyeset mondani az egyik helyről).


Illetve mindkét helyen lenne még Data Analytics, de az sosem mozgatta meg igazán a fantáziám.


Jöhet bármiféle válasz ami közel van a témához, és segít esetleg a választásban, vagy abban hogy magabiztosabb legyek a szakokat/egyetemeket illetően.


(Vannak még más egyetemek is a megyében, de a többi nem kimagasló, nem szimpik, illetve a szakok sem olyanok.)



2019. jan. 30. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az Uni of Bradfordot válszd.

Úgy érzem az jobban tetszik neked....

2019. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annak van valami oka hogy csak a megyében nézelődsz? Mert ha nem, érdemes lenne más angol egyetemek szakjai körül is nézelődni, biztos van olyan top60-as egyetem ahol van cyber security vagy IoT MSc
2019. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az az oka, hogy itt lakunk, és a megyéből nem nagyon szeretnénk elmenni.


A gond, hogy Cyber Sec és IoT is csak a Bradford-i egyetemen van.

Mindegy, reménykedem benne, hogy addig indít a Leeds-i egyetem is egy olyan szakot ami nekem tetszene mire végzek az alapképzéssel.


Leeds-ben még a Beckett uni-nak is van 1 jó MSc-je ami tetszik, de akkor már érdemesebb Bradford, mivel jobb papíron az oktatás és a rang is.

2019. febr. 17. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!