Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vidéki egyetemek tényleg nem...

Vidéki egyetemek tényleg nem érnek fel a budapestiekkel szemben és kevesebbet ér a diploma?

Figyelt kérdés
2019. febr. 8. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint nem ér kevesebbet a diploma.
2019. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Néhány pesti biztos szeretné ebbe a hitbe ringatni magát, de ez nem igaz. Debreceni diplomával dolgozom Pesten és igencsak értékesnek bizonyulok én is, a volt csoporttársaim is. Ennyit erről.
2019. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Szegedi Tudományegyetem az egyik legjobb megítélésű.
2019. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nemaRendőrség ***** válasza:
Mindenki a sajátjait preferálja. Ha ugyanolyan jó egy Pázmányos meg egy Miskolci akkor a Miskolcit fogom felvenni, mert én is ott végeztem. Ha jobb a Pázmányos akkor viszont őt.
2019. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten hány egyetem van? Ez szemben a vidéki városoknak 1. Bizonyos fővárosi egyetemek erősek, mások gyengébbek, de a vidéki egyetemek közül DE, SZTE, PTE, ezek mind felérnek a fővárosi nevesebb (Corvinus, ELTE, BME...) egyetemeivel (a többi egyetemet sem akarom minősíteni, de szerintem vidéki viszonylatban ezek a legjobbak). De egyébként a kar is számít, valahol ez jobb, valahol az.
2019. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kriszpo ***** válasza:

Nem az hogy nem érnek fel, hanem sok esetben jobbak náluk. Nem egy csoporttársam van, aki bp-i egyetemről jött át hozzánk vidékre. Ez sok mindent elárul.

Viszont úgy gondolom, hogy itt inkább a kar/szak a lényeg, az hogy mennyire van kereslet azokra a képesítésekre a munkaerőpiacon, ami épp az ember kezében van. Sok a "semmit nem érő, kamudiploma" és itt most nem az orvosi, mérnöki, jogi szakokra gondolok. Másrészt viszont általánosságban elmondható, hogy a felsőoktatásban (is) rengeteg felesleges dolgot oktatnak, amire az életben nem biztos, hogy szükséged lesz. Ez a saját véleményem, tapasztalatom, amit persze nem kötelező elfogadni.

2019. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!