Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandia! Amszterdamban...

Hollandia! Amszterdamban diákként mennyi a lakhatás?

Figyelt kérdés

Egyágyas kollégiumi szoba, esetleg lakásból egy szobát bérelnék.

Vagy akár stúdiólakás is érdekelne.


Havi 500 euró reális lehet ezekre a kategóriákra?



2019. febr. 3. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nézz utána az interneten. Miért itt kérdezed mikor ott a Google?
2019. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha egyetemen keresztül kapsz student housingot, akkor talán reális az 500.

A többi egyetemet nem tudom, de az UvA-n klasszikus kollégium nincs, student housing meg csak egy évig jár. Utána még szobát se kapsz ennyi pénzért, ha nem vagy hajlandó kb Utrechtig elköltözni.

Ami olyan 600 és 750 között van, az vagy a szobabérlés, vagy ha miniatűr stúdió a külvárosban (20 nm alatt, Bijlmer, Diemen környékén)

Ami ennél olcsóbb, az esélyesen vagy átverés, vagy egy regisztráció nélküli 6 négyzetméteres lyuk ahol az ágyadon tanulsz mert egy asztal már nem fér be a szobába.

Személyes példák: én 670 euróért bérlek egy 18 nm-es lakást a külvárosban, kb 10 km-re a központtól. Egy barátnőm és a párja kicsit beljebb 1300-ért laknak 30 nm-en, de nekik hatalmas szerencséjük volt, az egy nagyon olcsó lakás. Az egyik munkatársam aki a központban lakik egy nagyobb szobában, 900 eurót fizet két lakótárssal 15 nm-ért plusz a közös terek használatáért.

2019. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
(korrekció: kicsit értelmetlenül írtam de fejenként fizetnek munkatársamék 900 eurót, tehát gyakorlatilag 2700-ért van három 14-15 nm-es szobájuk, egy konyhájuk és egy fürdőjük)
2019. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És Groningen meg Rotterdam esetleg?
2019. márc. 3. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!