Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemisták, akik voltak...

Egyetemisták, akik voltak Erasmus programmal külföldön: Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok egyetemista, de majd szeretnék egyetemre menni és majd részt venni Erasmus programba. Igazából nem sokat tudok erről az egészről, úgyhogy minden érdekelne.

Mi ennek a menete? Kihirdetik és ti jelentkeztek? Van a jelentkezésnek valamilyen feltétele?

Te választod ki, hogy hova mész? Mennyi anyagi támogatást kaptok és mennyi az, amit nektek kell fizetnetek? Emiatt ugye nem halasztotok az egyetemen, vagy igen? Kint bekerültök a szakotoknak megfelelően egy egyetemre és ott angol nyelven tanultok, vagy ha tudtok az ország nyelvén, akkor azon?

Ilyenkor albérletben laktok?

Minden érdekel. Azt is írjátok oda, hogy melyik országban voltatok. :)


2019. márc. 3. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

En jogi Erasmusrol tudok neked mesélni, de nem hiszem hogy sokban elterne a többi karetol. :D

Kiírják a pályázatot, te pedig jelentkezel. A pályázatban leírják mik a követelmények (tanulmányi eredmények, nyelvi ismeretek, publikációk, egyéb pontok, motivációs level), s minél többet teljesíteni tudsz belőle annál nagyobb eséllyel indulsz. A jelentkezésnek ezek a feltételei, de amugy bárki jelentkezhet.

Te választod ki hova mész, az iskolák sorrendjét is te határozod meg. Halasztani nem kötelező, de nagyon sokan halasztanak, mert teljesíteni kell a kinti es otthoni tárgyaidat is. Monjuk inkább az utóbbi a vészes, kint azt hiszem 16-20 kreditet kell teljesíteni (itteni Erasmusosoknak 16-ot kellett ebben a félévben). Anyagi támogatás nem sok, éppen csak annyi hogy ki tudod fizetni az albérletet, másra nem eleg. Sajnos főleg sajat zsebből megy.

A kinti nyelv attól függ mik az elvárások es milyen szakrol beszélünk. Filozófián gondolom ha beszéled a nyelvet bejárhatsz rendes órákra, de jogon csak a nemzetközi tantárgyak jöhetnek kinti felvételre szóba. Illetve ha szükséges az adott nyelven szakmai ismeretek (francia pl) akkor részt vehetsz olyan órákon is (míg spanyoloban eleg csak az angol szakmai ismeretek, s igy csak angol órákat vehetsz fel).

Albérletben laknak a legtöbben, de van lehetőség koleszban is, egyeteme válogatja.


Amugy rengeteg segítséget kapnak a kimenok, tanároktól (felkészítő pl) s diákoktól (ESN szervezet) egyaránt. Kapsz egy kinti mentort, akinek segítenie kell amíg kint vagy, illetve jo a kimenetel elott ha megismerkedsz a magyar mentorokkal, mert ok is segíthetnek ha gond van. :)


Ha erdekel meg valami írj es kérdezz nyugodtan :)

2019. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!