Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemisták! Mik a tapasztala...

Egyetemisták! Mik a tapasztalatok ezzel?

Figyelt kérdés

A külföldi tanulásról lenne pár kérdésem.

Először is az, hogy hallottam, hogy vannak nyári egyetemek. Volt valaki ilyenen, írna, hogy milyen volt?

A másik kérdésem, van olyan lehetőség, hogy nem nyári egyetem de nem is félév Erasmussal? Például egy hónapos program?

A harmadik ami érdekel, az az Erasmussal kapcsolatos: ha nyelvszakos vagyok és nem megyek ki az adott célországba (nem biztos, hogy nem megyek, most ez csak elméleti kérdés), akkor hátrányban leszek emiatt? Például egy állásinterjún? Vagy egy phd-hoz amúgy ez nagy hátrány, hogy nem voltam Erasmuson ha oda akarnék menni? (Ha van itt phd-s, írhat erről)



2019. márc. 2. 21:41
 1/2 kvkamilla ***** válasza:
Debreceni Egyetemmel van tapasztalatom, szóval arról nyilatkozok. A nyári egyetem nagyon intenzív kb 2 hét, utaztok is közben, szuperül mutat az önéletrajzban. Olyan nincs, hogy csak egy hónap. Erasmus+ gyakornoki program van, ami 2 hónap, és külföldön dolgozol valahol. Ugyanannyi pénzt kapsz, mint a sima Erasmuson, de fizetést nem a munkáért. (általában) Én voltam így kint, pont azért mert nem akartam fél évre menni, imádtam. És persze ez is jól mutat az önéletrajzban, 100x jobb, mint a semmi. És igen hátrányban leszel emiatt egy állásinterjun mert a nyelvet otthon ülve bejárok egyetemre helyzettel nem tudod olyan szinten megtanulni. A phd még odébb van szerintem neked, ilyeneken ne agyalj, de igen, aki nyelvvel akar phd-zni annak szerintem mindenképp érdemes kint tölteni időt. Ha 3 ilyen nyarat aldozol be, az már olyan mint egy fél év. Te döntésed, hajrá!
2019. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kvkamilla ***** válasza:
Bocsánat: Az erasmus+ minimum 2 hónap... 2-12re lehet menni
2019. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!