Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tehetek, ha gyűlölöm az...

Mit tehetek, ha gyűlölöm az erasmus félévem?

Figyelt kérdés
Kijöttem, hatalmas lelkesedéssel, azonban semmi sem alakult jól. Egyedül érzem magam, pedig nagyon aktívan résztvettem minden programon, mégis csak felületes kapcsolataim vannak. Rengeteg a szabadidőm, fölöslegesnek érzem magam. Próbáltam néhány otthoninak mondani, de mindenki csak szajkózza, hogy majd megszokom, hű milyen jó neked, életed féléve lesz... Mit tegyek?

2019. márc. 12. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi konkrétan a baj ?
2019. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj, barátkozz helyiekkel, vagy más országból érkezettekkel.. hátha
2019. márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem túl magasak az elvárásaid, gondolom úgy képzelted ezt el mintha nyaralni mennél valahova, pedig nem, tanulni mentél. Most volt csak a félév tehát gondolom most mentél ki nemrég, szerinted ennyi idő alatt mély kapcsolatokat kellett volna kialakítanod valakivel... ?


Erasmus-on mindenkinek rengeteg a szabadideje, nem veszik annyira komolyan az Erasmus-os félévet, alacsonyabbak az elvárások, ettől függetlenül te odateheted magad és tanulhatsz többet. Gondolom van egy csomó program amúgy, nézz közül az egyetemen és kapcsolódj be. Amúgy is csak 5 hónapot vagy ott, túl fogod élni.

2019. márc. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

#3 van egy érzésem, hogy nem olvastad vegig a posztot...

A kérdező aktívan részt vesz programokon, es egy szoval sem mondta, hogy szórakozni ment ki, vagy hogy azzal van a baja, hogy tanulni kell...


Amugy azt tudom ajanlani, hogy a mentoroddal járkálj el, próbálj vele beszelni hogy segítsen. Ismerkedj meg az ESN mentorokkal, itthon jo kis programokat szoktunk szervezni a menteeknek.

Ha nem ismersz ilyet, küldj proviben egy uzit melyik itthoni egyetemre jársz es kerítek egy mentort aki segit kapcsolatot létesíteni a kintiekkel :)

2019. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem kedves 3.! Úgy készültem, hogy nagyon sokat fogok tanulni, de a suli kevesebb időt vesz igénybe, mint számítottam rá,a nyelv sem akkora kihívás Így többnyire napközben vagyok magányos.

Kedves #1 talán ez a honvágy egy formája, kedves #2 köszi a választ, próbálkozom :)

Kedves #4, igen jól megértetted a problémám, megkeresem az ESNT, köszi!

2019. márc. 13. 13:59
 6/7 anonim válasza:

Melyik országban és azon belül hol tanulsz? Mit?


A nyelv sem kihívás? Akkor nagyon penge vagy. Milyen nyelven tanulsz?

2019. ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, régi ez a kérdés. Én pl erasmusosn gyűlöltem az embereket, és helyette a tanulásba temetkeztem. De nem bántam meg! Életem legjobb professzorai tartottak nekem órát Portugáliában- Az emberekeért, akik full elkényeztettek voltak, nem kár.
2021. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!