Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen Amerikában tanulni egy...

Milyen Amerikában tanulni egy v vagy fél éviet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném ha leírnátok, hoyg miylen volt az első nap pl hogy sikerült beileszkedni mi a véleményetek sokat használt-e a nyelvtudásotoknak meg egyebek. Amúgy még akkor évet kell ismételni ha pl. valaki egy 5 éves kéttanyelvű gimibe akarmenni itthon és az első évben akar kint tanálni amiben itthon úgy is angolt tanulnák meg melett egy két alap tárgyat is ?
2010. júl. 5. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kiköltözött és középsuliban több évet lehúzott. Beilleszkedésre általánosan nem lehet semmit sem mondani, emberfüggő. Viszont nyelven kívül mást nem lehet ott tanulni. Matek, természettudomány gyakorlatilag általános iskolai színvonal (vagy még azt sem üti meg), törin egy magyar számára kevésbé fontos dolgokat tanulsz. Tesi viszont fejlettebb a hazaihoz képest. Irodalomról nem hallottam, de biztos van valamilyen formában az is. Angolul legalább tudni fogsz, ha nem is túl szabályosan.

A másik kérdésre, hogy évet kell-e ismételned: szerintem minimum osztályozó vizsgát kell tenned, amit csak önszorgalomból tudsz összehozni, kint erre nem kapsz elég tudást. De lehet, hogy nem is engednek osztályozózni, és automata évismétlés. De ha rákérdezel az illetékes iskolában, pontosabb infót kapsz.

2010. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen Los Angeles melletti városban Irvine-ban jártam 3 hónapot suliba. Az előttem szólónak igaza van, a színvonal csekély, mint a béka segge, de nyelvet tanulni nagyon nagyon jó. A legifdeálisabb. Beilleszkeds jól megy általánosságban, met ugye bevándorló nagyon sok van, naygon elfogadóak, nem néáznek ki. Ha LEgalább egy embert szerzel magad mellé, akkor nyert ügyed van. Első nap a suliban elmondhatod az osztálynak, hogy nyelvet szeretnél tanulni, és legyek türelmesek, és nagyon örülnél ha segítenének.


Évet ismételni akkor kell, ha nincs meg a 70% óralátogatásod midnen tantárgybó. Pl, én 3hónapot voltam kinnt, és így semmiből nem volt meg a 70%om, ezért kellett évet ismételnem. Ha mondjuk megvan, és van matekod kinnt megangol, meg stb...amik itthon is lennének, akkor azoknak a jegyeit átrakhatod a magyar bizibe, viszont amik kellenek itthon és kinnt nem volt, azokról különbözeti vizsgát/osztályozó vizsgát kell tenned. U.ez érvényes, ha nincs meg 70% óralátogatásod. Minegy hányadikos vagy.

2010. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi :) Én csak a beileszkedéstől félek egyedülde azért álatlánosságban jókat olvastam róla :D
2010. júl. 8. 18:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Amugy a tanárok milyenek? mm úgy értem segítenek meg kedvesek avgy nem?
2010. júl. 8. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Én írtam a 2. hozzászólást:

Nekem a tnaáraim naonjófejekvoltak :D Nagyon nagy arcok. Ha nem gettó iskolába kerülsz, akkor nagyon emberségesek, segítőkészek, és empatikusak. Én legalábbis ezt tapasztaltam....De az sztem mond vmit, hogy a gyerekek könnys szemmel búcsúzkodnak utsó tanítási napon, és már majdnem sírnak a nyáriszünet végén. Ezt onnan tudom, hogy több diákkal is tartottam a kapcsolatot, és ők meséltek :)

2010. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!