Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek miért jobb / nem...

Szerintetek miért jobb / nem jobb Amerikában tanulni?

Figyelt kérdés

Egyre több fiatal dönt úgy hogy kimegy Amerikába tanulni.

Szerintetek jobb Amerikában mint itthon?


2011. okt. 9. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit problemasabb kijutni, mint, hogy eldontod, hogy kimesz, es annyi... Nem hinnem, hogy kulonosebben emelkedne a tendencia, hiszen kijutni eppen olyan, mint 20 eve volt. Eu tagallamokba valoban nagyon sokan mennek ki, de annak nyilvanvalo okai vannak; szabad mozgas, egyenlo tandijak, jogok allamis egitsegre a tanulashoz, srb.


Osszehasonlithatatlanok az egyetemi rendszerek. Az olyan, azert kozepesen vonzo nevu egyetemek is, mint az U of Alabama, a Louisana State University, vagy a University of Utah is reggelire megeszik a magyar egyetemeket szorostol-borostol; eleg csak ranezni a ranglistakra. A jobb amerikai egyetemekrol nem is beszelve, nem veletlenul uraljak a ranglistakat, par angol egyetemmel karoltve.


Teljesen mas a rendszer es a mentalitas is, azt viszont jo tudni, hogy a legendakkal ellentetben a magyar felsooktatas soha nem volt vilagszintu, csak kozpes. Ez volt a fenykor, ma meg...


Fenyevekkel jobb Amerikaban. A kerites sehol sincs kolbaszbol, de osszehasonlithatatlan Mo.-al, nem csak abban, mennyit keresel, hanem, hogy milyen az emberek mentalitasa, hozzad valo viszonya, munkamoralja, stb. A kornyezeti adottsagokrol nem is szolva. Talan nem veletlen, hogy az elmult szaz evben szazezrek es millik mentek ki, es csak nagyon kevesek tertek vissza. Azok se azert, mert Mo.-on jobb, hanem erzelmi okokbol.

2011. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

az előttem szólónak igazat adok. annyi pozitívumot tudnék még mondani hogy ahogy hallottam ott kint középiskolában nem traktálják tele a fejed sok szarral hanem 1. középiskolai évedtől fogva azt tanulsz amit választasz mert szeretnél.


mellesleg én is keresem a módját hogy kijuthassak :)

2011. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Engem is nagyon csábít Amerika pl.

Sajnos csak 12.ben jutott el a tudatomig, hogy tanulni kéne ha akarok valamit...

2011. okt. 15. 18:51
 4/5 anonim válasza:
en kint vagyok cserediakkent mar 3 honapja...a suli sokkal jobb mivel tenyleg nem traktalnak felesleges dolgokkal,es ugyis csak elfelejtenenk.. :) viszont nagyon nagy honvagyam van, nem a legjobb igy... :)
2011. okt. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2.27-től érdeklődnék, hogy melyik szervezettel mentél ki és ,hogy vagy megelégedve?
2011. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!