Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A St Andrews egyetemről...

A St Andrews egyetemről szeretnék többet megtudni, ugyanis oda szeretnék felvételizni. Valaki, aki esetleg tapasztalattal rendelkezik, tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok I. osztályos gimis, de már tudom, hogy mi akarok lenni, hova akarok menni egyetemre. Régész szakon szeretnék végezni a St Andrews-on. Tudnátok nekem mesélni kicsit a felvételi követelményekről? Tudok már pár dolgot, de az közel sem elég. Esetleg pár tapasztalat, tanács, stb, ha valaki odajár? Előre is köszi!:)

2019. máj. 8. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A St And­rews Egye­tem


Tan­szé­kek, sza­kok: Az egye­tem Böl­csé­szet­tu­do­má­nyi, Val­lás­tu­do­má­nyi, Or­vo­si, és Ter­mé­szet­tu­do­má­nyi ka­rok­kal ren­del­ke­zik, ezen fe­lül van­nak nem be­so­rolt kép­zé­sek (ún. “Cross-Fa­culty Sub­jects”), ide tar­toz­nak pél­dá­ul az al­kal­ma­zott ma­te­ma­ti­ka, a pszi­cho­ló­gia, vagy a fenn­tart­ha­tó fej­lő­dés sza­kok.


Kö­ve­tel­mé­nyek: A St And­rews azon ke­vés fel­ső­ok­ta­tá­si in­téz­mény egyi­ke, akik hon­lap­ju­kon rész­le­te­sen,


Lak­ha­tás: A hon­lap sze­rint az egye­tem iga­zán büsz­ke a kol­lé­gi­um­rend­sze­ré­re: 10 kol­lé­gi­u­ma van.


A leg­több eset­ben egy, vagy két-há­rom­ágyas szo­bák­ban le­het meg­te­le­ped­ni, az árak nagy­já­ból 4-6 ezer font(1.600.000 Ft- 2.400.000 Ft) kö­zött van­nak (egy év­re.


Meg­él­he­tés: Az ál­ta­lá­nos 5-600 font/hó­nap (200.000 Ft-240.000 Ft kb.) A kü­lön­bö­ző fel­me­rü­lő költ­sé­gek­ről és pá­lyáz­ha­tó tá­mo­ga­tá­sok­ról itt ér­de­mes in­for­má­lód­ni.


[link]


Ide járt Vilmos herceg és a felesége is.

2019. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a szakot teljesen felesleges Skóciában végezni, pláne ilyen ktg-ek mellett. A magyar régészek világhírűek, de skótról nem igen hallottam.
2019. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
thestudentroom.co.uk
2019. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is a the student roomot ajánlom
2019. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!