Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön középoktatási...

Külföldön középoktatási intézményben tanuló diák, akinek szüneteltetve van a magyarországi tanulói jogviszonya, jogosult ingyenes egészségügyi ellátásra/ biztosításra?

Figyelt kérdés

Külföldön folytatom a tanulmányaimat középoktatásban nappali tagozaton egy EU-s tagállamban, azonban mielőtt kimentem volna szüneteltettem a tanulói jogviszonyom az akkor aktuális gimnáziumomban. Kint indokolatlan ok(okból) még nincs biztosításom, azonban több oldalon is utána néztem a helyzetemnek megfelelően és valahol azt írják, hogy továbbra is jogosult vagyok megtérítés nélkül orvosi ellátásra és jár nekem az ingyenes biztosítás, mivel tanuló vagyok. Szeretnék biztosra menni, hogy jogosult vagyok ingyenes orvosi ellátásra és érvényes a biztosításom Magyarországon, mivel egyes oldalakon vagy cáfolják a jogosultságom vagy nem térnek ki erre a helyzetre.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 17. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen de érvényes itthoni diákigazolvany kell hozzá.
2019. jún. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendelkezem magyar diákigazolvánnyal, azonban nincs rá érvényes matricám. Ha minden igaz, ma igénylünk külföldi tanulóknak való diákigazolványt és azzal még a diák bérletet is megvehetem nyárra.

A napokban viszont megnézettem a taj kártyámat és azt mondták egy szakrendelőben, hogy az ég világon nincs vele semmi baj, mert még "zöld" a jogviszony rajta. Ez viszont érdekes, mert ahog, fentebb említettem, érvényes magyar diákigazolványom nincs, azonban mivel szüneteltettem az itthomi tanulmányaimat, jár nekem az ingyenes egészségügyi ellátás. Köszönöm a választ, ment a zöld! :)

2019. jún. 19. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!