Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemre felvételt...

Amerikai egyetemre felvételt nyerni?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy nekem ez nem célom, csak érdekel...


Olvastam hasonló kérdéseket, de midig az merül fel, hogy mennyivel drágábbak az amcsi elit egyetemek mint az európai, svájci, vagy néhány ázsiai egyetem.

Hogy mennyivel nehezebb ösztöndíjat kapni, és hogy ha valaki még kap is, az akkor is csak egy kis részét fedezi a teljes tandíjnak.


De mi van akkor, hogyha valakinek van pénze?


Azt tudom, hogy európában egy jobb egyetem esetében sem feltétlenül van felvételi vizsga, meg ilyenek, hanem megnézik az érettségi eredményeket, kérnek egy TOEFL, Cambridge, vagy egyéb nyelvvizsgát és esetleg még egy personal satementet, de ennyi.

Mondjuk egy Edinburghi Egyetemen, meg még sok nevesebb egyetemen az UK-ben így van, illetve Svéd és Svájci egyetemekről is tudok ahol hasonlók a követelmények.


Az U.S.A-ban ez hogy van, hogyha az ember nem céloz meg semmilyen támogatást, kedvezményt, hanem mindent fizet?

Milyen a felvételi eljárás?

Minden jelentkező esetében összeül egy ilyen bizotság, meg az igazgató és ilyen meghalgatással egybekötött érettségi szerű vizsgáztatás van? Csak mert azért 10,000-30,000 diákos egyetemeknél ez elég komoly meló...


2019. júl. 15. 03:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Miert lenne erettsegiztetes egyetemen felvetelikent?


SAT pontok kellenek vagy ACT, personal statement, oneletrajz, sport vagy mas eredmenyek, onkentesseg stb. Aztan aki bent ul az "admission office-ban" eldonti hogy felvesznek vagy varolistara kerulsz vagy elutasitanak.

2019. júl. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!