Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes külföldön elvégezni a...

Érdemes külföldön elvégezni a mestert, ha az alapképzést itthon csináltam?

Figyelt kérdés
Konkrét terveim vannak, viszont a tandíj elég húzós (tudom, hogy vannak országok, ahol nincs tandíj), viszont nézegettem milyen opciók vannak és lehet diákhitelt igényelni. Ez már egy járható út lenne, de olyan alternatíva nem létezik, ahol az egyetem a teljes tandíjat megelőlegezi és amint egy bizonyos összeg feletti keresetem lesz szépen levonják? Kérlek, ha érintett vagy az angliai felsőoktatásban, akkor segíts! Köszi. :)

2019. júl. 18. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A diák hitelt (tuition loan) az egyetemnek fizetik általában oda adják az egész összeget és ha egy bizonyos szintet megüt a fizetésed abból vonják teljesen ahhoz van igazítva hogy mennyit keresel ha semmit éppen akkor semmit nem vonnak. Neked EUsat kell igényelni van egy forma nyomtatvány azt le kell tölteni és postázni kB 2 hónapon belül válaszolnak ezt majd be kell mutatni az egyetemnek (nekem online kellett feltölteni egyetem függő gondolom) . Van még olyan is hogy maintenence loan azt te kaphatsz de mint külföldi diák nehezebb megkapni. Nem értem teljesen a kérdésed de remélem valamit tudtam segíteni. Írhatsz még konkrét kérdéseket
2019. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ahol az egyetem a teljes tandíjat megelőlegezi és amint egy bizonyos összeg feletti keresetem lesz szépen levonják?"


Angliában pontosan így működik a diákhitel, csak éppen nem az egyetem előlegezi meg, hanem a student finance, ami egy not for profit szervezet, amit az állam támogat.

A tandíj mesterre ugye 9-10 ezer font körül van Angliában 1 évre. A hitel úgy működik, hogy a kezdés előtti szeptemberben jelentkezel a diákhitelre, mint EU-s diák. A neten megtalálod a nyomtatványt, azt töltsd ki és postázd be.

Majd olyan június/július fele jön a levél/üzenet a gov fiókodba, hogy megkaptad a hitelt, és a többi részleteket is leírja, hogy mikor utalnak stb.

Te nem látod ezt a pénzt, mert közvetlen az egyetemnek utalnak.


Angliában a diákhitel úgy működik, hogy végzés után csak akkor kezdesz fizetni, ha van munkád, és legalább évi 21 ezer fontot keresel. Ha csak mesterképzést csinálsz, bármi összeg ami a 21 ezer font felett van, annak a 6 százalékát kell visszafizetned. A munkáltatód ezt intézi, úgy levonja mint az adót is ha Angliában dolgozol, és szinte észre sem veszed.

Ha nincs munkád, nem fizetsz. Ha nem keresel 21 ezret egy évben, akkor szintén nem fizetsz. Illetve minden elévül 30 év után attól függetlenül, hogy mennyit is fizettél be.


Az alapképzés (BSc/BA) tandíja az más, mert ott 25,6 ezer font a threshold, de ott 9%-át vonja ami az felett van. Szóval érdemes még az alapképzést is ott megcsinálnod.

De a mestert azt mindenképpen, mert az angol egyetem az angol egyetem még akkor is ha nem ismert, ráadásul csak 1 éves a képzés.

Viszont a lakhatást/koleszt/megélhetést azt magadnak kell fizesd, mert maintenance loan tudtommal csak azoknak jár akik már 3 éve Angliában élnek. A kolesz az általában 80-120 font körül alakul hetente, azt azért érdemes tudni.

2019. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, erre voltam kíváncsi! Viszont lehet dobok nektek még egy személyesebb üzit, kíváncsi lennék a véleményetekre.:)
2019. júl. 18. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!