Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma alapján felvételizni...

Diploma alapján felvételizni teljesen más alapszakra?

Figyelt kérdés

Ha van már egy alap diplomám (BTK-s), de informatika szakra szeretnék jelentkezni, akkor kérhetem a pontjaim számítását a korábbi diplomám alapján, vagy itt van valami korlát, hogy milyen diploma alapján lehetséges így a pontszámítás?


Mindenfélét olvastam már a 2020-as pontszámításról, de erről nem találtam infót.



2019. júl. 23. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy az adott intézmény, adott szakára beszámítanak-e diplomát felvételi pontként.


Én most így akarok majd a pótfelvételi során jelentkezni.

Oda, ahová én akarok, beszámítják a korábbi, másik diplomát.

Tehát tulajdonképpen kiváltja az érettségit, ami ha belegondolsz, logikus is, hisz azért egy diploma (mindegy is, hogy milyen területen) azért sokkal magasabb szintű tudást feltételez, mint akár egy emelt érettségi.

Nekem a 4-es diplomámra 360 pontot ad az egyetem, ahová felvételizni akarok.

2019. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyetem honlapján jelenleg azt láttam, hogy igen. Csak nem volt semmi infóm arról, hogy ez változik-e 2020-ban, vagy "csak" az érettségi után felvételi pontszámítás.
2019. júl. 23. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem érinti, csak az érettségis pontszámítást.

Ott lesz ugye alapfeltétel az emelt + nyelvvizsga.

2019. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Iskolafüggő.


Nekem mérnök diplomám alapján számítottak pontot tanítóképzőre.

2019. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!