Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora kicseszés a jövő évi...

Mekkora kicseszés a jövő évi felvételi törvény módosítás?

Figyelt kérdés

Egy érettségi tárgyból emelt szinten kell. Nyilván sokan fognak magyarból, hisz pl. nekem is kisujjból megy.

De nyelvvizsga minek a felvételihez? Még diplomához csak-csak. A baj az, hogy nagyon sok középiskolában rettenetesen rossz nyelv tanárok vannak, a gyerek megutálja a nyelvet. Vagy simán valakinek nincs érzéke a nyelvhez, ez sem ritka jelenség.

Szerintem túl nagyok az elvárások.



2019. júl. 24. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem az. Épp ideje volt hogy legyen valami értelme a diplomáknak. Ez az első lépés. Mindenkinek egyéni felelőssége, hogy meg tud-e tanulni egy nyelvet. A mai világban minden elérhető egy kattintásra. Fogod magad, leülsz és tanulod. Ennyi a csoda és varázslat. Olyan, hogy nyelvérzék nem létezik. Lustaság és kifogáshegyek vannak csak.
2019. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyelőre még semmit nem tudunk róla,hogy most elfogadják-e magát a nyelvvizsgát emeltnek, vagy csak abból a tárgyból fogadnak el emeltet ami a felvételi tárgy stb.. nem tiszta
2019. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Biztos nem fognak tömegek magyarból érettségizni. Tudniillik az emelt magyar egy műveltségi teszt is egyben, amin csak az teljesót jól, aki olvasott, tanult ember.
2019. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Magyar amúgy nem valami népszerű emelten, nehéz rá készülni, inkább annak ajánlják akinek nagyon muszáj egy szakhoz. Többség inkább nyelvből szokott emeltezni.


Szerintem nem nagyok az elvárások, egy emeltet meg kell tudni csinálni ahhoz hogy legyen esélyed az egyetemen, a nyelvtudás meg a szakirodalom miatt lényeges. Azt nem értem sokan miért nem fogják fel, hogy a diploma értéke a béka segge alatt lenne ha mindenkit lazán felvennének. Jelenleg nevetségesen könnyű bekerülni, sokan aztán ki is hullanak mert nem valóak az egyetemre. Legalább lesz egy jobb szűrő, hogy csak az kerüljön be aki komolyan gondolja és megvannak a képességei is hozzá.

2019. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Na a magyar emelt érettségi a legnehezebb az összes közül. Azt nem lehet megírni IQ-ból mint a reálokat. Hihetetlenül műveltnek kell lenned. Ha nem olvasol hobbiból is szépirodalmat akkor megette a fene. Ezek mellett tartalmilag és formailag is jó elemzéseket kell írj. A középszintű felsorolom hogyan épül fel az alkotás kb. 0 pont. Szóval pont az amit nem ráz ki a kisujjából akárki.


Nyelvvizsga: de igen, akkor is legyen kötelező. 2019 van. Aki képes eljutni az érettségihez annak van internet elérése is. Duolingo. Az angolhoz van magyar nyelvű felület, tehát senki nem mondhatja hogy nincs anyag, vagy nem érti mit akar közölni vele az alkalmazás. Konkrétan EGYEDÜL tudsz nyelvet tanulni, aztán ha eljutsz egy szintre, akkor jön az angol média fogyasztása.

A diplomához igenis kell a nyelvismeret. Az angol alapvető tudás. A legtöbb szakmában a szakirodalom angol (vagy német, de inkább angol.) A nyelvérzék pedig sajnos a munka világát nem érdekli. Ha az anyanyelvén képes megtanulni valaki akkor egy másik is menni fog csak az adott illetőnek több energiát kell belefektetnie.


Emelt érettségi: most komolyan, aki egyetemre akar menni az mégis mit vár? Úgy is tudni kell azt az anyagot, reálosoknak meg főleg. Gyakorlatilag mindenki magával szúr ki ha középpel megy felsőoktatásba. Meg most nemár hogy egy emeltre való felkészülés akkora problémát okozzon bárkinek is. Akinek nem megy annak az egyetemi anyagmennyiség sem fog. (És most nem az érettségin elért pontszámokról beszélek, mert lehet valakinek épp rossz napja volt vagy akármi, hanem arról hogy simán felkészülni emelt szinten ne legyen már akkora probléma)


Régen még külön felvételi is volt az egyetemekre az érettségi mellett. A mai követelmények könnyűszerrel teljesíthetőek azoknak akik odateszik magukat. Csak nem siránkozni kéne, hanem használni az internetet. Közép szintre fel lehet készülni Zanza.tv-vel és társaival is. Azt az egy emeltet meg meg lehet tanulni (ha már tényleg az az irány érdekli a diákot..)

2019. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Te vmit félreértettél. Ha pl villamosmérnöknek jelentkezel lobogtathatod a 100 %-os magyar érettségidet nem vesznek fel. Pont a magyar nagyon szubjektív, emelten nem is annyira csak magyar, sokkal inkább irodalom, mivel ott műveltségi teszt is van, versfelismerés, stb. Én összesen 1 embert ismerek, aki magyarból ment. A többség angolból, matekból. A magyar emelt egyáltalán nem könnyű. Van, aki a matekot rázza a kisújából, és 90 % feletti emeltek ír, nem ritka a 100 % közeli sem, hülyék lennének magukat József Attila szerelmi költészetével sanyargatni.

Amúgy régen, amíg felvételinek hívták 2 tárgyból volt, kb 2 emeltnek felelt meg. Nem is jártak ennyien, mint manapság.

Amúgy a nyelvvizsgával én se értek egyet, de az emeltre már nagy szükség lenne, persze 2-re is sok helyen. Orvosin azóta pár %-os a lemorzsolódás.

2019. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

kisujj**(


Én se magyarból emelteztem. 😅😅😅

2019. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Akkoriban voltam végzős középiskolában, amikor áttértek a kétszintű érettségire meg a bolognai rendszerre. Akkor azt mondták (legalábbis ilyen rémlik), hogy a cél az, hogy az egyetemre az érettségi kiváltsa az addigi felvételit, tehát aki egyetemre akar menni, annak a felvételi tárgyakból emelteznie kell. De lesz egy kis átmeneti idő, hogy hozzászokjanak az emberek. Ennek már lassan 15 éve.


Én egyébként alapból jónak tartom, hogy kötelező az emelt, csak szerintem úgy lenne igazságos, ha a mostani 9. osztályosoktól kezdve lenne érvényben.

2019. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

Én biztos nem mennék semmi pénzért se irodalom emeltre. Az nem olyan mint a középszintű... nem csak szövegértés, meg egy esszé... Volt egy osztálytársam, aki magyarból emeltezett, non-stop szépirodalmat olvasott, nem hobbiból, hanem mert ez volt a kötelező. Hetente több könyvet.... Én reál beállítottságú vagyok, hülyét kaptam volna, ha magyarból kell emelteznem. Ezért is érettségiztem emelt kémiából és emelt bioszból. Plusz már 11.ben megvolt a nyelvvizsgám, és akkor mentem angolból is érettségizni, hogy a kettőt egyszerre letudjam, és ne kelljen azzal is bajlódni még a két emelt mellett... Megcsináltam, pedig a nyelvtudásom a béka s*gge alatt volt. Egy középszintű nyelvvizsgát nem nagy kunszt összehozni, csak szótanulás és feladattípus begyakorlás. Az egész csak SZORGALOM kérdése.


Elmész nyelvből emeltezni, megvan egy bizonyos százalék, és meg is van a nyevvizsga és az emelt érettségi egyszerre. Ha meg nem felvételi követelmény a nyelv, akkor az ésszerű úgy megcsinálni, ahogy én tettem.

Ha humán beállítottságú lennék, akkor tuti hogy a történelem emeltet választanám, azt sok helyen elfogadják.

Szerintem ezek nem túl nagy elvárások. Ha a középiskolában nem tudja elsajátítani a nyelvet, akkor szerinted úgy, hogy mellette még sokkal, de sokkal többett kell tanulnod teljesen mást, akkor sikerülni fog megszerezni a nyelvvizsgát?

Arról nem is beszélve, hogy a diplomához is kell egy nyelvvizsga. Rengeteg olyan ember van, akinek már csak a nyelvvizsga kell a diolomájukhoz, és nem csinálják meg. Mert már felesleges nekik az a diploma / anélkül is kapnak jó állást stb.. És akkor ott tartunk, hogy az állam kiképezte őket több százezerért a nagy semmiért. Arról nem is beszélve, hogy ezzel mástól vették el a diploma megszerzésének a lehetőségét.


Néha egy kicsit kitekintőbben, átfogóbban kéne gondolkozni. Nem csak azt nézni, hogy "szegény" gyereknek tanulnia kell.

2019. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Az emelt magyar az egyik legnehezebb, szerintem senki sem rázza ki a kisujjából. A nyelvvizsgának meg épp ideje volt, mert inkább ez, mint a több ezer bent ragadt diploma. Akinek nincs meg, az hagyjon ki szépen egy évet, és az alatt tegye le. Ha nem megy, akkor egyetem mellett sem menne, a millió más tanulnivaló mellett.
2019. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!