Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE proginfó kezdő programozá...

FREWW kérdése:

ELTE proginfó kezdő programozási nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre mennék erre a szakra.

Viszonylag nagy tapasztalatom van programozás terén C# és Java terén (én készítem fel a többieket az osztályból erre a tárgyra.)

Kérdésem ez irányba irányul. Mi az, amit először elővetetnek a diákokkal, hogy ezt kell tanulni nyelv?

Olvastam C#-ot, Javát, de még C++-t is, én nem tudom, hogy az elkövetkezendő időkben melyikre kellene jobban ráfeküdnöm.

Válaszaitokat köszönöm!



2018. dec. 30. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most alakították át az egészet, úgyhogy kicsit fejetlenség van.


Van imperatív programozás, itt főleg c, előadáson pythonnal összehasonlítva, de az gyakorlatban minimálisan került elő, egy órán.


Van programozás, itt c++, még nem objektum orientáltan.


Számítógépes rendszerek, itt linux parancsok, shell es powershell.


Van még funkcionális programozás, erről nem sokat tudok, mert estin későbbre van ütemezve.


A programozást veszik a legkomolyabban, a tárgy honlapján sok minden szerepel: [link]

2018. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtam, az az első félévre vonatkozik, később persze van java, c#, haskell amennyire tudom + ugye webfejlesztés stb.
2018. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Régen C++t tanítottak első nyelvnek, ami rossz ötlet, de legalább konzisztensen csinálták.


Most tipikus "sokat markol, keveset fog" helyzetre változott, 4-5 programnyelvet próbálnak tanítani egyszerre. Szóval nem fogunk tudni egyet mondani. C, C++, Python, Haskell, Bash. Mindre úgyse tudsz előre felkészülni.


Egyébként (paradox módon) lehet, hogy épp a Haskellt érdemes megnézni valakinek, aki a szakra készül, mert abból lehet nagyon pofára esni, ha nem érzi az ember a szemléletét, és ezerszer megbánni, hogy programozónak ment. Bunkón fogalmazva: Javaban programozni bárki tud, Haskellben csak a proginfesek.


Link Haskellhez: [link] (ez az anyag alapján ment az óra is pár éve)


Bár az is igaz, hogy hozzáértő segítség nélkül mégsem biztos, hogy jó ötlet ebbe belemenni. Ha nem, akkor leginkább a C++-t érdemes előretanulni, mert ott is káosz van: egyik tárgyból C-t tanítanak, a másikból meg elvárják, hogy C++ beadandót készítsetek (és az ottani oktatók színvonala nos, ... ingadozó) És C++-ra épül talán a legtöbb későbbi tárgy is. Ahhoz szerintem rengeteg anyag van az interneten, de ha megkérsz be tudom linkelni az eltés honlapokat.

2018. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Érdekel engem ez a szak, estire mennék az elte-re. Nem reál területről jönnék. Mennyire húzós estin a proginfó, munka mellett?

2018. dec. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Katasztrófa amiket itt olvasok.
2018. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyire húzós?

Mintha a virslit nyelnéd keresztbe:)

Gondolj bele, ha a vizsgakövetelmény ugyan az mint a nappalisoknak és a nappalisok jórészt ezt csinálják egész évben és úgyis kiszórják a 80%-át.

Ja igen amellett nem egy srác gyerek kiváló programozó/matematikus csak épp a másik nem fekszik neki annyira és megszívta.

2018. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp valamilyen OBJEKTUMORIENTÁLT nyelv a javasolt: C#, vagy Java. Én a C#-ra feküdtem rá, ha valakinek az megy, akkor a Java onnantól kezdve gyerekjáték, ugyanez az állítás igaz fordítva is. A C#-ben neked az tetszik szemben a C++-al, hogy nem kell szarakodni a pointerekkel.
2018. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, lenyelték a hozzászólásomat, úgyhogy röviden: az utolsónak igaza van, hogy ha valaki önállóan programozóvá akar válni, akkor úgy érdemes, ahogy ő mondja, de a kérdés az volt, hogy érdemes felkészülni az egyetemre, és az éppen hogy hiba, ha könnyű nyelvvel kezdi az ember, mert utána nehéz átszokni egy bonyolultabbra. Márpedig ha az a feladat zárthelyin, hogy C-ben pointerezz, akkor hiába mondod, hogy de te C#-ozni szeretnél.
2019. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!