Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszig fel lehet készülni...

Őszig fel lehet készülni érettségire?

Figyelt kérdés
Konkrétan földrajzból, illetve történelemből mennék még egyszer, a legjobban ezek sikerültek, de az írásbeliket kicsit elszúrtam, így 35%-os szóbelikkel is csak erős hármas eredményem lett belőlük, tény, hogy nagyon nem is készültem, bár szóbelire becsülettel átolvastam mindent, rengeteg meg is maradt. Sajnos nem vettek fel, ahová akartam menni. Dupláznom kellene, érdemes jelentkeznem ősszel érettségire? Ha minden igaz keresztfélévben még nem lesz kötelező a nyelvvizsga egyetemhez, így gondolkodom, hogy megpróbálom. Szerintetek? Gazdasági egyetemre mennék, földrajzot is beszámítják, ahogy olvastam.
2019. júl. 24. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, én úgy kaptam 34%-ot, hogy totál betegen és zavartan mentem be, ja és előtte semmit nem tanultam. ( emelt töri ) ha felkészülsz frankón előtte minimum 1 hónapot akkor röhögve végig csinálod. :)
2019. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már keresztfélévtől érvényes lesz az új felvételi jogszabály mivel az 2020 lesz.
2019. júl. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
[link] ugye ez 02.15-ig hatályos, ekkor már eldől, hogy felvettek-e keresztféléves képzésre, tehát a keresztfélévhez a jogszabályban említettek alapján nem kell a nyelvvizsga, mivel megadja még a plusz 28, illetve 40 pontot. Lehet aztán módosítanak rajta, ki tudja. Viszont utána már nem, s szeptembertől valóban kell a nyelvvizsga.
2019. júl. 25. 02:13
 4/9 A kérdező kommentje:
02.14*
2019. júl. 25. 02:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt a 02.15-től hatályos jogszabály, ez ugye a szeptemberi képzésekre vonatkozik. [link]
2019. júl. 25. 02:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezen már én se igazodok ki. Még a 02.15-től hatályos jogszabályban is többletpontot ad nyelvvizsgáért, közben meg néhány szakot nem is említ, hogy kell az emelt érettségi. Pl. ott a földrajz szak, értelemszerűen emelt földrajz kell hozzá, de a táblázatban említést sem tesz róla, vagy a kereskedelem-marketing szakról.
2019. júl. 25. 03:00
 7/9 A kérdező kommentje:
[link] Ez is érdekes gazdálkodási szakra nem lesz kötelező az emelt. Nem értem én már ezt. 🤔
2019. júl. 25. 05:04
 8/9 anonim ***** válasza:

"Gazdálkodási és menedzsment képzésre nem írtak elő az egyetemek kötelező emelt szintű érettségit. A diákok számára elfogadható érettségi tárgyak: egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy informatika vagy matematika vagy történelem vagy földrajz"


Az emelt érettségi minden szakra kötelző, de nem adtak meg specifikus vizsgát, hogy miből legyen az emelt (mint pl. kémia szakon kémiából, anglisztikán angolból stb), itt a felsoroltak közül bármiből tehetsz emeltet.

2019. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tehát, ha ha elmennék angolból emeltezni, s az 60% fölé sikerülne, akkor a nyelvvizsgának számítana automatikusan? Ahogy olvasom, igen.
2019. júl. 25. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!