Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni 4 hónap...

Fel lehet készülni 4 hónap alatt töri érettségire?

Figyelt kérdés
Nem lett valami nagyon jó, 52 %, igazából töriből sose tanultam, így nem is voltam belőle jó, az írásbeli részét szúrtam el, ott is az esszét, szóbeli nagyon jó lett, egyébként egyszer át olvastam Bori István vázlatos könyvét írásbelire, majd a szóbelire a Száray könyvekből készültem, de arra is valami 2 hetet összesen, tehát egyáltalán nem erőltetem meg magam, az egészre, ha készültem 1 hónapot. Ugyanez földrajznál is. Szerintem, ha készülnék fel tudnám tornászni az eredményeket 70% fölé. Állítólag, aki képes hármasra, az négyesre is. Egyik tanárom mondta. Szerintetek? Nem titok, tovább szeretnék tanulni, nyilván ott a lustaság nem engedhető meg. Állítólag még februári képzésekhez nem lesz kötelező a nyelvvizsga, emelt érettségi, azért próbálkoznék. De aztán lehet már akkor is kötelező lesz. Akkor viszont hagyom a dolgot.

2019. jún. 20. 22:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
Fel.
2019. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Fel. De felesleges elmmenned ősszel, két okból is

1. Az októberi érettségit más bizottság állítja össze, így a feladatsorok általában 21% -kal nehezebbek a májusinál. Ezek a feladatsorok akár az emelt szintű anyagok határait surolgathatják pl: matekból :(

2. Ha elmész az októberi érettségire, megírod + 70% ra, akkor sem fogsz tudni csak jövőre egyetemre/ felsőoktatásba menni 😔

Ráadásul jövőre mindenkire vonatkozik az egy nyelvvizsga és egy emelt érettségi letéte. 😞 Szóval inkább hagyj magadnak több időt így jövő májusban akar 10% kal is jobb lehet az érettségid, mintha októberben mennél, s persze ha lelkiismeretesen készülsz :)

2019. jún. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Simán fel lehet készülni, én is kb ennyi idő alatt készültem fel. Egyébként az előző hülyeséget mond, semmivel nem nehezebb az októberi érettségi, menj fel az OH oldalára és nézd meg a feladatokat.
2019. jún. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
Simán.
2019. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 hónap bőven elég, de már így is belecsúsznál a nyelvvizsgás-emeltes feltételbe.
2019. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nos, drága harmadik válaszoló kérlek hasonlítsd nekem össze a májusi és az októberi matek érettségi második részében lévő feladatait...
2019. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kötelező nyelvvizsgát illetően eléggé bizonytalan vagyok. Mindenki mást mond, valaki azt, hogy már a februári keresztfélévhez is kell, valaki azt, hogy csak jövő szeptembertől. S csak év végén, december végén lesz erről tájékoztatás, közben a jelentkezési határidő keresztfélévhez november 15. S erről semmi info nincs.
2019. jún. 21. 11:31
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Igaz, hogy az októberi mindig nehezebb, én az informatikáról tudok nyilatkozni. Egy majusi programozás feladatot könnyed 1 óra alatt megírok, míg az októberihez a tanár se tudott hozzászólni.
2019. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De megkérdezem az oktatas.hu-tól.
2019. jún. 21. 12:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehezebb az októberi érettségi. Én megcsináltam majdnem az összes matek feladatsort, földrajzból mindet és töriből is sokat. Nem lettek kiugróan eltérő eredmények, pedig nem vagyok zseni.

Hogy lehetne egyébként nehezebb meg “emelt szint határát súroló”? A középszintű érettségin ugyanúgy középszintű feladatokat kérdeznek.

Kérdező, simán felkészülhetsz a törire. Ha nincsenek jó jegyzeteid, a zanza.tv-t és az erettsegi.com oldalt ajánlom, én is sokat készültem ezekről és 95% lett.

2019. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!