Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 év alatt nyelvvizsgára,...

1 év alatt nyelvvizsgára, emelt érettségire fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Így 21 évesen jöttem rá, elég későn, hogy egyetemre mennék, s ha minden igaz jövőre életbe lép ez a nyelvvizsga, s emelt érettségi törvény, mint bemeneti feltétel. Amiből emelteznék az földrajz, amiből pedig nyelvvizsgáznék az az angol. Most 1 évig elég sok időm lesz, de egyedül nem tudom lehetséges küldetés-e a dolog. 21/F

2019. júl. 25. 18:56
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:
20%
Mindkettő lehetséges egyedül is. Persze a nyelvvizsga szóbeli részére egyedül nem tudsz készülni. Ahhoz tanfolyam, magántanár kell.
2019. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
semmi akadálya nincs, hogy ne tudnád megcsinálni.
2019. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, s köszönöm! Szerencsére magántanár ismerősöm van, így a szóbeli részéhez igénybe tudom venni a segítségét! Már csak azt kellene tudnom, hogy miből érdemes készülnöm, s hogyan. :D
2019. júl. 25. 19:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint milyen könyvekből. :D
2019. júl. 25. 19:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont most nézem, hogy gazdasági szakok egy részére, illetve a földrajz szakra, ahová mennék nem írnak elő konkrét kötelező emelt érettségi tárgyat, tehát elvileg ha emelt angoloznék, s 60% fölé sikerülne, akkor nyelvvizsgának számítana, s akkor csak a nyelvre tudnék koncentrálni.
2019. júl. 25. 19:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fel lehet készülni, én is az elkövetkező egy évben fogok nyelvvizsgázni, habár én idén érettségiztem és gimiben nyelvi előkészítőre jártam, szóval elég jól megy az angol, viszont végzős évben szinte csak németeztem, mert 11-ben már leérettségiztem angolból, idén meg németből. Na, a lényeg, hogy kb 1 évig rá se néztem az angolra, max filmeket, sorozatokat néztem magyar felirattal. Most fogok majd újra belerázódni. A külön tanárt én is javasolnám, aki legalább szóbelire felkészít, én is azt tervezem.
2019. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
S még annyi a kérdésem, hogy gazdasági szakokra, vagy az említett sima földrajz szaknak lenne több értelme?
2019. júl. 25. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Gazdasági:)
2019. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jobban megérné ha "csak" emelt angolból mennék el? Talán igen, mert akkor 1 dologra tudnék koncentrálni. Csak nem tudom mennyire hozható össze az 61%, meg hogy mennyivel nehezebb az emelt angol a nyelvvizsgánál.
2019. júl. 25. 23:36
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert ahogy olvasom, 60% felett nyelvvizsgának is minősül az emelt.
2019. júl. 25. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!