Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre szeretnék egyetemre...

Jövőre szeretnék egyetemre menni, de újból kéne érettségiznem?

Figyelt kérdés

Szóval a gimit ellézengtem most már belátom, semmit nem tanultam és ez a bizonyítványomban is megjelent töri infó 5, magyar 3 matek német 2. Elvégeztem egy gépésztechnikus és egy vegyésztechnikus képzést amin már tanulgattam és mind a 2ből 5-ös bizonyítványom lett. de ahogy a felvibe beírtam nincs meg a pontom arra a szakra amire mennék... valami gépész / vegyész / anyagmérnök

matekból legalább kéne egy 4-es ahogy kalkuláltam.


Mára már szinte semmire nem emlékszem matekból az érettségiket nézegettem visszamenőleg a 2-es még most is megtudnám szerezni, de a fölé nem hiszem hogy teljesíteni tudnám.

Gyakorlás itthon elég lenne hogy jobb jegy legyen vagy tanár is kellene ?



2019. júl. 26. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj vegyesen középszintű és emelt szintű érettségi feladatlapokat. Majd meglátod, hogy érted-e vagy sem, kell-e matek tanár vagy sem. Ha emeltet stabilan meg tudod írni 85-90%-ra, akkor közép szinten szerintem meg kell lennie a 4-esnek, sőt megpróbálkozhatnál emelttel is ebben az esetben, mert elvileg annak is sikerülnie kell.


Egyébként ha mérnöki szakra mész, akkor a függvényeket, átalakításokat nagyon alaposan nézd át, mert az analízis erre épül és tapasztalatból mondom, hogy nagyon sokan ezen hasalnak el.

2019. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kalkuláld bele hogy jövő évtől emelt érettségi és nyelvvizsga kötelező lesz.
2019. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Hanyagold a mernokit ha matekbol egy kettesre vagy kepes. 97% matekot irtam es neha vert izzadtam a matekkal egyetemen.
2019. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
En is ötös matekerettsegivel a matek egyet es matek kettőt kettessel tudtam megcsinálni egyetemen... sőt matek kettobol meg is huztak egyszer pedig gimiben vegig emelt matek faktos voltam
2019. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!