Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én, mint külföldi, ha magyaror...

Én, mint külföldi, ha magyarországi egyetemre akarok jelenkezni és az adott szak emelt szintű érettségit követel egy tárgyból (pl angol), akkor nekem érettségiznem kellene belőle Magyarországon (is)?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok és nálunk nincs olyan, hogy közép- vagy emelt szintű érettségi, szóval nem tudom, hogy mi pontosan a teendőm.

2018. febr. 7. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez azt jelenti, hogy érettségizned kell.
2018. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy érettségizned kell Magyarországon belőle emelt szinten, vagy felsőoktatási felvételi szakmai vizsgával válthatód ki az emelt szintű érettségit elméletileg. (ez hasonló az elsőhöz, de csak "egyszer használatos" )

[link]

2018. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 7. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
A román érettségi sokkal nehezebb a magyarnál, ennek ellenére Magyarországon csak középszintűnek fogadják el.
2018. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van. Kivéve, ha a matek az, mert a romániai matek-infós érettségit, ha jól tudom, bizonyos eredmény fölött elfogadják emelt szintűnek.

De siess, mert február 15-ig jelentkezni kell! Én is hasonló helyzetben vagyok.

Amúgy miből akarsz érettségizni emelt szinten?

2018. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Az egy dolog, hogy az itthoni középfokúnál nehezebb, azonban az itthoni emelt foknál már nem igazán.
2018. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Magyarból szeretnék, mivel ezt szeretném tovább tanulni az egyetemen is.

Sajnos még mindig magas nekem a magyar oktatási rendszer...

2018. febr. 9. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Mitől nehezebb a román érettségi?
2018. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!