Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikből a legkönnyebb az...

Melyikből a legkönnyebb az emelt érettségi? Matek vagy informatika, vagy fizika, vagy informatikai alapismeretek?

Figyelt kérdés
Te melyiket választanád, ha 1 éved lenne felkészülni az emelt érettségire 4-es matek tudással?

2019. júl. 26. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, amelyik jobban fekszik az embernek.

Az én esetemben: matekot sosem tanultam, érettségire se készültem, így értem el 94%-ot középszinten. Informatikám középiskolában 1 évig volt, így nem tudom milyen lehet egy érettségi. De ettől független megtanultam magamtól Basic-ben, C-ben és C++-ban programozni, mert kellett a szakmámhoz (ahol persze nem tanították volna meg). Fizikám is csak 1 évig volt, ott nem tanultam semmi újat. Viszont egyetemen az első 2 félévben volt fizika, ahol elvileg minden emelt érettségis tananyagon végigmentünk. Az előadásokra nem igazán jártam mert jó segédanyag volt hozzá, így mindkét vizsgát 2-3 nap tanulással le tudtam hozni 4-esre. Szóval nem volt vészes. A matek emelt érettségi tudtommal csak a deriválással és az integrálással több mint a középszintű (+ a többi feladat nehezebb valamivel), így én szerintem ebből emelteznék, mert ezeket is tanultam 2 féléven keresztül az egyetemen és ugyanolyan könnyen érthető volt mint a középiskolás tananyag.

2019. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!