Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyedül akarok felkészülni...

Ha egyedül akarok felkészülni a középszintű informatika érettségire, akkor ezt hol/hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés

Van megbízható internetes tanfolyam ami mindent elmagyaráz? Vagy youtube sorozat, vagy valami hasonló? Mert ugye nem nekem kell mindenre amit nem tudok EGYENKÉNT rákeresni?

Amikor még volt informatika óránk, akkor nem tudtam hogy azzal akarok tovább menni. Így nem írtam vázlatokat, részletes útmutatót mindenhez, elég nehéz ebből a tárgyból vázlatot írni. Ha valami kell, abból mindent, de mindent tudni akarok, egy helyen, hiányosságok nélkül. Mindent amit a középszintűhez tudnom kell. Emlékszem hogy sokszor csak kilogikáztuk, hogy mi kéne az Excelbe hogy... (már azt se tudom hogy hívják)...hogy parancsokat adhassak a táblázatnak. Kicsit bonyolult volt kitalálni hogy hova melyik hasonló parancs kell, meg oda kellett figyelni sorrendekre, meg voltak trükkök. No és ezekre nem tértünk ki elég részletesen, félek hogy a felkészítő órák nem elegek. Sokmindent nem találtam, amit nem jegyeztem meg és nagyon lassú voltam. Még nyáron megakarom tanulni, mert szeptembertől a matekra akarok fókuszálni. Meg már semmire nem emlékszem. Csak a gagyi Word feladatok nagy részére, de nincs a véremben az se. Nem is láttam a követelményekben Wordöt, csak weblapkészítést!!?? De a feladatlapok mindig Wordel kezdődnek. Egyébként is, miért pont Word? Miért nem google drive? Miért nem írják le a követelményekhez? És ha én mást tudok használni?

Ha ismertek valami hasznos, részletes internetes felkészítőt, azért nagyon hálás lennék. : )



2019. jún. 25. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Word vs Google drive?

Mi?

MS Office termékek helyett LibreOffice is használható. De szerintem nem neked való ez a pálya

2019. jún. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Nincs ilyen tanfolyam, ezt középiskolának hívják.


Vehetsz könyvet, főleg az elmélethez a Holczer-féle tankönyvet, a gyakorlathoz pedig letöltheted a követelményeket, a vizsgaleírást és az összes eddigi érettségi feladatot a megoldókulccsal.

Vagy fordulhatsz magántanárhoz.

A követelményekben nem fogsz Wordöt látni, mivel az informatikában nem Word meg Excel a követelmény, hanem szövegszerkesztés, táblázatkészítés stb., és ezekhez többféle szoftverből lehet választani. Nem csak Wordöt. A Google Drive-ot nagyon nehezen tudnád használni az érettségin internetkapcsolat nélkül. Óvnálak tőle, hogy lebecsüld a szövegszerkesztési feladatot, a legtöbben sok pontot veszítenek rajta ilyen hozzáállás miatt.

2019. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen tanfolyam... se, ezért akarok programozó lenni. Nagyon kevés a fizika-kémia tanár, földrajzot és infót elfelejtik mire érettségiznek az emberek, vannak rossz tanárok, más tanulásmódot preferálnak. Stresszes és sűrített a programunk, nincs időnk aludni, élni. Tanulási problémákkal még nehezebb.

Első, igen lehet pszichológusnak kéne mennem, az emberek legapróbb bunkósága is felkavar, pl hogy nem indokolják meg "építőkritikájukat" :S vagy egyoldalúan indokolnak vagy 0 empátiával rendelkeznek. ( [link] Hogy annyira törékeny az egójuk hogy ha van valami amit tudnak, akkor az aki nem tudja az biztos nem elég önálló hogy programozó legyen. Hogy élvezik mások szerencsétlenségét. Elegem van hogy itt állandóan lenézik a kérdezőket, főleg ha konfliktusba keveredett. Csakhogy a sulim nem olyan hogy abba az irányba menjek amerre igazából bármi szívesen lennék. Nincs külön biosz, fizika, kémia, hanem egybe természetismeret, érdekessége ellenére a leghaszontalanabb óra. Ha tudtam volna... A tanár meg miért fegyelmez, amikor még el se kezdte és úgyis mi fogunk csoportmunkázni, ha nem tudja mit csinálok a telefonon...

2019. jún. 28. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ülj le beszélgetni a szüleiddel, vagy szerezz barátokat, rádférne.
2019. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért? Megint az indoklás. Miért ne lennének barátaim. Infp/infj személyiségtípusoknak, pl nekem, tényleg kevés van, de nagyon közeli, mert introvertáltak vagyunk. Sokan félreértenek és írásban tudnak sokszor csak megérteni, mert nekik regény kell hogy ne ítélkezzenek, mert gondolkozni akarunk mielőtt mondunk valami . Kerüljük a konfliktust szóban, de később ha nem állunk ki magunkért, akkor bennünk marad az igazságtalanság érzése. Általában kiválóak az intuícióink, ennek ellenére sokszor kétszer meggondoljuk a dolgokat. Ha nekem bajom van akkor neked még nagyobb. Igazad van, nem unatkozom ennyire hogy rád pazaroljam az időm... túl kedves vagyok. Szeretünk az emberiségről beszélni és utáljuk a perfekcionistaságot, pedig mi is optimalisták vagyunk stb stb. xD te kérdezted
2019. jún. 28. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha ezt az energiát az infóba fektetnéd akkor haladnál...


Kifogások, magyarázatok, beskatulyázás az megy persze...


Esküszöm gondoltam rá hogy segítek de azzal se lennél előbbre mert csak a felesleges duma menne

2019. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész egyetemre ott az első félévben 0-ról kezdik a programozás oktatását. Ha nem akarsz diplomát, akkor is megéri, mert az első félév ingyenes. :D
2019. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezzel nem lehet beszélgetni, nagyon besértődött vagy nem tud olvasni. Azt hiszi mindent tud rólam, ez kész xD


Köszi, lehet, ezt nem tudtam, de ha nem kapok nagyon rossz átlagot addig is tart az állami támogatás

2019. jún. 29. 15:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha erre gondoltál, ez nem lenne kifogás: [link]
2019. jún. 29. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!