Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Gazdaság, és pénzügy...

Corvinus Gazdaság, és pénzügy matematikai elemzés osztatlan képzéssel milyen munkakörökben lehet elhelyezkedni, és milyenek a fizetések? Egyetem alatt tudok esetleg dolgozni az addig megszerzett ismeretekkel?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

A legtermészetesebb elhelyezkedés az olyan közgazdasági területek, ahol nagyon sok matek kell (tipikus “wall streeti” elemzők, bankok, mindenféle típusú befektetők (angel investorok, hedge fundok stb.), biztosítók stb.); a másik pedig a “nagypolitika”: jegybank, minisztérium stb. Ezen kívül cégeknél a legizgalmasabb egységek:

- ventire capitals (ők fektetnek be startupokba nagy cégeknél)

- mergers & acquisitions (ők adnak-vesznek cégeket egy holdingban)

- group development / portfolio mgmt. (ők kezelik, monitorozzák, menedzselik a holding leányvállalatait)


Ezen kívül stratégiai osztályok, tanácsadó cégek.


Ezen kívül meg az összes többi vállalati terület, ahova a pénzügyeseket, marketingeseket, gazdálkodás és menedzsemnteseket stb. felveszik, de ide úgyse fogsz elmenni, mert miért mennél, ha sokkal jobb helyekre is mehetsz.


A matematikai közgazdaságtan valójában A Közgazdaságtan így nagybetűvel, jobb mindegyik más közgazdasági szaknál, egyfajta “super(wo)man” képző.


A fentiek közül szerintem (számomra) legizgalmasabbak a befektetési egységek és cégek (angel investors, venture capitals stb.) – ők folyamatosan startupokat, üzleti ötleteket vizsgálnak meg, és mérlegelnek, hogy mennyire életképes. Átlagban nagyjából csak minden 400. startupba fektetnek be, ami azt jelenti, hogy mire befektetsz egybe, meghallgatsz 399 startupot, megismered az üzleti ötletüket, elemzed a piacot, amelyet megcéloznak, és közben tanulsz, megértesz, óriási tudást halmozol fel.


És ez valami csodálatos.

2019. júl. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Fizetések: iszonyúan magasak a fizetések (már a kezdő fizetések is), amiket a fentiek kapnak, jogosan, hiszen nehezen replikálható tudásuk van. Miközben gazdálkodás és menedzsmentből jelentős túlképzés van, a gazdasági matematikusokból kevés van és nagyon sokat tudnak. De ennél sokkal fontosabb, hogy ezzel a tudással bármikor kimehetsz külföldre, bekopogtathatsz a wall streeten, Google-nél, Amazonnál, bármilyen cégnél, hogy hahó itt vagyok, mikor kezdhetek?


— Gyakorlatilag a cégek fognak felvételizni nálad. :))

2019. júl. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ez a szak. Most lennék gimnazista akkor fix, hogy elsőnek ezt jelölném meg. Tulajdonképpen kezdőben már 400-500 nettó ütheti vele a markod, míg egy gazdmennel talán találsz munkát valahol jó esetben fele ekkora fizuval. Sok sikert! Mérnök vagyok, de ez a szak nekem nagyon megtetszett. Nem lenne 10 félév, akkor még lehet bele is vágnék! :)
2019. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!