Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy jogász szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok. Már régen eldöntöttem,hogy angolból és történelemből szeretnék emeltet tenni, így nyílván olyan szakmákat kerestem magamnak,amiknek felvételi követelményei ezek a tantárgyak. Jelenleg ez a két szakma érdekel,de tudom,hogy ezeknek a szakmáknak van bizony sok hátránya is.

Szerintetek melyik a piacképesebb szakma ezek közül? Hiszen túlképzés folyik belőlük. Ti melyiket tanulnátok a helyemben? Személyes véleményeitekre lennék kíváncsi,persze tudom,hogy nekem kell dönteni,de jobbnak találom,ha néhányan hasznos tanácsokkal láttok el,esetleg személyes tapasztalatokat írtok le.Előre is köszönöm azoknak,akik segítenek.



2019. júl. 29. 12:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nemsokára jönnek majd azok a kommentek, akik az utolsó vérükig a jogot védik és magasztalják. A probléma ott van, hogy az NG egy alapképzés, a jog pedig egy osztatlan mester, így a kettő összehasonlítása értelmetlen. A GPME az egyetlen osztatlan közgázos szak, és az már összemérhető a joggal. (Lekopogom, hogy nehézségben is, lásd matematikai alapszigorlat és társai...)

Egy NG szak után mindenképpen érdemes egy közgazdasági mestert is csinálni. A jog után pedig valamilyen jogi szakvizsga erősen ajánlott. Én NG szakos vagyok, de nem akarom ráderőltetni a közgázt. Ez a te döntésed; de ismerek olyanokat, akik jog után/közben kezdtek el egy közgázos szakot, illetve olyan közgázost is, aki levelezően elkezdte a jogot is.

A lényeg az, hogy egyikkel sem lehet melléfogni, pl. a mai vezető politikusok, miniszterek, államtitkárok, polgármesterek, üzletemberek túlnyomó többségének jogi és/vagy közgazdasági végzettsége van.

2019. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!