Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Nemzetközi Gazdálkodá...

Corvinus Nemzetközi Gazdálkodás vagy ELTE Jogász?

Figyelt kérdés
Mindkét helyre beadtam a jelentkezésemet, a nemzetközi gazdálkodásra angol nyelven. Szerintetek melyikkel érnék többet? Melyik keresettebb a munkaerőpiacon? Jövedelem szempontjából? Tudom, hogy sokak szerint közgazdászként vagy jogászként az elhelyezkedés esélye egyenlő a nullával, de nekem ez a két szak tetszik VALÓJÁBAN. Nem szeretnék olyas valamit tanulni, később 50 évig dolgozni amit nem szeretek. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2013. máj. 12. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

A Corvinus adott képzését nem ismerem, így arról nem tudok beszélni neked.

Viszont én magam is az ELTE-ÁJK joghallgatója vagyok, így azzal kapcsolatban mér vannak érdemi információim. A munkaerőpiacon a jogi diplomák között az mienk a legjobb, sok álláshirdetésben olvastam, hogy előny vagy elvárás az ELTE-n szerzett jó minősítésű diploma.

Hogy mennyi az elhelyezkedés esélye? Nekem is azt mondták, hogy 0, mivel nekem még az ismerősi körömben sem volt jogász, nem hogy a családban, így semmi protekcióval nem bírtam. Aztán egyszer az egyik szemináriumvezetőm elhívott az irodájába gyakornoknak. Azóta ott vagyok, és hamarosan már mint ügyvédjelölt fogok ott dolgozni. Szóval persze nem egyszerű az elhelyezkedés, de messziről sem lehetetlen.

Remélem hogy tudtam neked segíteni a döntésben, még akkor is ha kérdésedre érdemben nem tudtam válaszolni.

2013. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

A szavakkal vagy a számokkal bánsz jobban? ...

Közgazdászként egyáltalán nem lehetetlen elhelyzkedni, csomó helyre keresnek, ráadásul az általad választott szak, még viszonylag erős is. Egyébként nem zárják ki egymást, sőt sokan mindkettőt elvégzik.

2013. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
22%
Jár ismerősöm Nemzetközi gazdálkodásra, nem ér sok mindent. :) Akkor már alkalmazott közgáz vagy pénzügy. Én is ÁJK-s vagyok az eltén, így azt csak ajánlani tudom. Egyrészt széleskörű életben is használható ismeretet ad, másrészt pedig valóban egy társadalmilag elismert szakma. Az is volt az elmúlt 100 évben, és az is lesz.
2013. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!