Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételi 2020; Ha...

B Missery kérdése:

Egyetemi felvételi 2020; Ha nekem van egy emelt szintű angol érettségim, de van szintén angol nyelvvizsgám is akkor 1. mindkét feltételt kipipáltam a jelentkezéshez, vagy kéne tennem még egy emeltet? 2. Így is kaphatok plusz 50 pontot az emeltre?

Figyelt kérdés
Eléggé sürgős,mivel felvettek a 2019-es évre felsőoktatási képzésre, de én így mennék OKJ-ra inkább és 2020-ban jelentkeznék még egyszer így OKJ-val együtt hátha meglenne az alap képzésre is a pontom, de nagyon sokan rámírtak,hogy nem tudják, beszámít-e így ugyanaz a nyelvből a nyelvvizsga és emelt, és hogy meg-e marad az 50 pontom amit most kaptam az emeltre vagy csak 28 pontot vagy mennyit kapnék csak a nyelvvizsgáért...

2019. júl. 29. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%

Az angol szintű nyelvvizsga pipálja ki a kötelező nyelvvizsga követelményt.

Az angol szintű emelt érettségid a kötelező emelt szintű érettségi követelményt pipálja ki.

Eddig tehát nulla többletpontod van.

Viszont, ha teszel még egy emeltet (amely követelmény a választott alapszaknál és megvan a 45%) az 50 plusz pontot jelent.

Ha jelentkezel OKJ képzésre és elvégzed 2020. Júl. 10-ig ( feltöltöd a kapott oklevelet) az további 32 többletpontot jelent

Így lesz 82 többletpontot.

Viszont ha elvégzel még egy (legalább) közép fokú nyelvvizsgát akkor kapsz kb. 23 többletpontot.

Így max. 100 többletpontot gyűjthetsz ez össze a jövőévi felvételidhez.

Én legalábbis így fogom csinálni.

2019. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

#1


"Az angol szintű nyelvvizsga pipálja ki a kötelező nyelvvizsga követelményt.


Az angol szintű emelt érettségid a kötelező emelt szintű érettségi követelményt pipálja ki."


Ezt írd már le úgy, hogy érthető legyen... Köszi!

2019. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
OKJ-val kapcsolatban tudakold meg biztosra, hogy melyikért adnak plusz pontot ott, ahova jelentkezni akarsz majd, mert nem mindegy. Akár egy számjegy eltérés és nem számítják be...
2019. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor az emelt érettségimmel kapott nyelvvizsgám nem számít bele? Mert én azt olvastam a Nemzeti Pedagógus Karnak a GYIKjében, hogy ügye az emelt angolom pipálja a nyelvvizsgát és emeltet is egyben, és az azon kívüli angol nyelvvizsgám meg plusz 28 pont?:)
2019. júl. 29. 20:22
 5/14 A kérdező kommentje:
Amikor a pontkalkulátorba beírtam az okj-s képzésem akkor kaptam rá még 32 pontot, szóval akkor gondolom igen:D Főleg,hogy turizmusos szakra mennék és olyan OKJ-t is tennék le jövőre.
2019. júl. 29. 20:24
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

Kedves #2 kérlem tájékozódjon a felvi.hu oldalon és ne ehhez hasonló beszámíthatatlanok oldalakon tákékozódjon.


Egy értelmezési szótár sem ártana!


Megértését köszönöm!



.....

Nos, a 2020-as tanévtől kötelezővé teszik ( legalábbis azoknak, akik tovább szeretnének tanulni egyetemen vagy főiskolán) a kötelező emelt szintű érettségit, ill a kötelező (legalább) középfokú angol nyelvvizsgát.

S, a kedves kérdezőnk rendelkezik egy nyelvvizsgával és egy emelt szintű érettségivel, így Ő teljesíti a feltételeket és jelentkezhet 2020-ban felsőoktatásba. Viszont 0 többletponttal, ami nem biztos, hogy a legelőnyösebb felállás.

2019. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező nyelvvizsga igazából bármiből lehet, azt elírtam. Nekem angol. De bármit elfoganak( spanyol, kínai......)
2019. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

[link]

7. kérdésre adott választ ajánlom figyelmedbe.

Tehát: Az emelt angol érettségivel, ha az legalább 60%-os, teljesíted az emelt szintű érettségi és a B2-es nyelvvizsga követelményét. Ezért plusz pontot NEM fogsz kapni.

Plusz 28 pontot a másik angol nyelvvizsgádért kaphatsz, amennyiben az államilag elismert középfokú nyelvvizsga.

2019. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
igen, bocsi azt kifelejtettem belőle, hogy 2 nyelvvizsgám van. Ügye 1 az emelt miatt, és van még egy pluszba amit csináltam még tavaly. Szóval akkor a 28 plusz pontom az megvan. Akkor csak az 50 pontom nincs meg jelenleg. Akkor úgy látszik jövőre érettségiznem kell valamiből emelten:/
2019. júl. 29. 20:57
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy emelt szintért 2020-ra már csak 25 pont fog járni.

"A válaszokból többek között kiderül, hogy a többletpontokkal kapcsolatban a változás azt eredményezi, hogy emeltszintű érettségivel maximum 50 pont szerezhető. Illetve az is kiderül a dokumentumból, hogy jövőre az is kap többletpontot a nyelvvizsgáért, aki egy adott nyelvből tesz emelt szintű érettségit és szerez B2-es nyelvvizsgát. Azonban az nem fog plusz pontokat érni, ha valaki a kötelező emelt szintű vizsga mellett olyan tárgyból megy el a magasabb szintű érettségire, ami nem felvétei tantárgy" -Eduline

2019. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!