Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételi 2020; Ha...

B Missery kérdése:

Egyetemi felvételi 2020; Ha nekem van egy emelt szintű angol érettségim, de van szintén angol nyelvvizsgám is akkor 1. mindkét feltételt kipipáltam a jelentkezéshez, vagy kéne tennem még egy emeltet? 2. Így is kaphatok plusz 50 pontot az emeltre?

Figyelt kérdés
Eléggé sürgős,mivel felvettek a 2019-es évre felsőoktatási képzésre, de én így mennék OKJ-ra inkább és 2020-ban jelentkeznék még egyszer így OKJ-val együtt hátha meglenne az alap képzésre is a pontom, de nagyon sokan rámírtak,hogy nem tudják, beszámít-e így ugyanaz a nyelvből a nyelvvizsga és emelt, és hogy meg-e marad az 50 pontom amit most kaptam az emeltre vagy csak 28 pontot vagy mennyit kapnék csak a nyelvvizsgáért...

2019. júl. 29. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
Jajj 10-es vagyok, félreértelmeztem, bocsi. Szóval akkor kaood csak meg az 50-et ha csinálsz egy második az adott szakon elfogadott emelt szintűt.
2019. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
Kedves egyeske, te meg tanulj meg írni. Annyira okoskodni akarsz, hogy fáj. Mi az angol szintű nyelvvizsga????
2019. júl. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na én ezekbe a nyelvi követelményekbe kezdek belekavarodni. Az komolyan plusz pontot ér, hogy van egy emelt érettségid egy nyelvből, amivel megkapod a középfokú nyelvvizsgát, és ugyanabból a nyelvből egy külön középfokúd is? Tehát teszem azt, leemeltezem németből 60 felett, ezzel megvan a nyelvvizsgakövetelmény, meg még elmegyek külön egy középfokúra, akkor az már plusz pont? A húgom készül orvosira, és mi is gondban vagyunk, hogyan lehetne plusz pontokat szerezni. Angolból van egy 90 % feletti közepe már, akkor vállaljon be egy emeltet is, plusz menjen el külön nyelvvizsgázni is, és lesz plusz pontja is? Mindehhez még, hogy ha valakinek egy felsőfokú nyelvvizsgája van, azért nem kap pluszt, hogy túlteljesítette az elvárt középfokot...
2019. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: Orvosinál ez nem működik, az emeltet nem teljesítheti az angollal, ott biológia kell és fizika vagy kémia.

Az viszont ott is megy, hogy letesz pl. angolból egy közepet, azzal teljesíti a feltételt, majd ugyanabból a nyelvből csinál egy felsőfokút is, ami +40 pont.

2019. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!